Nowelizacja ustawy o zwrocie akcyzy podpisana

 

Prezydent Bronisław Komorowski w środę złożył podpis na nowelizacji ustawy dotyczącej zwrotu podatku akcyzowego za olej napędowy wykorzystywany do produkcji rolnej.

traktorPolski sejm uchwalił projekt nowelizacji 8 marca br., a senat bez poprawek ją przyjął.

Nowelizacja zawiera zmiany do ustawy z dnia 10 marca 2006 r. Zawarte w niej artykuły przedstawiają możliwość zwrotu akcyzy w przypadku zmian oznakowań kodów CN dotyczących oleju napędowego (są to unijne kodowe oznaczenia). Modyfikacje takich kodów weszły w życie zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej w 2012 r.

W niniejszej ustawie zapisano, że zwrot podatku akcyzowego nie należy się producentowi rolnemu, który ma spółkę z.o.o., w przypadku gdy ponad połowa zakładowego kapitału spółki ukazanego w KRS została utracona, w którym ponad 25 procent w czasie 12 miesięcy poprzedzających bezpośrednio dzień uiszczenia wniosku o zwrot podatku akcyzowego. Według ustawy zwrot akcyzy będzie niemożliwy niezależnie od formy spółki, gdy występują podstawy aby ogłosić jej upadłość.

Z dniem wejścia w życie nowych zapisów, kopie faktur, które stanowią dowód zakupu paliwa nie będą teraz wymagały potwierdzenia zgodności przez członków administracji publicznej, dlatego nie powstanie wymóg składania opłaty skarbowej.

 

Ustawa o zwrocie podatku akcyzowego wejdzie w życie, gdy upłynie 30 dni od daty jej ogłoszenia.

 

Źródło: finanse.wp.pl

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!