Transport produktów spożywczych w kartonach. Oszczędność i praktyczność dla firm logistycznych

 

W biznesie, czyli także i w handlu, zazębia się ze sobą wiele czynników. Na przykład wciąż rosnące ceny paliw, przekładają się na wzrost kosztów transportu. To z kolei wpływa na podnoszenie cen artykułów, także spożywczych. Czy możliwe jest szukanie na czymś oszczędności? A jeśli tak, to na czym?

143869008537102200Jednym ze sposobów, jest zwrócenie uwagi na sposób transportu. Z rozwiązaniem przychodzi między innymi firma WOK. W jej ofercie znaleźć można coś, co zainteresuje każdą firmę logistyczną, czyli opakowania kartonowe - dostępne w każdym rozmiarze, nawet w tym nietypowym. Dlaczego ma to tak duże znaczenie? Oto kilka korzyści:

Opakowania kartonowe są bezpieczne - nie tłuką się. Z całą pewnością to praktyczna cecha, znacznie ułatwiająca transport i magazynowanie. Nie znaczy to oczywiście, że nie trzeba wtedy uważać na takie towary. Po prostu ewentualne szkody, wynikające na przykład z upadku takiego produktu, są mniejsze, niż gdyby transport odbywał się w opakowaniach szklanych. Poza tym chronią one przed uszkodzeniami mechanicznymi i pozwalają na zachowanie produktu w takiej samej postaci nawet przez długi okres czasu. Idealnie nadają się więc do wykorzystania w transporcie produktów spożywczych - tym bardziej, że skutecznie chronią przed przesiąkaniem obcymi zapachami, a odpowiednio wzmocnione, bądź zabezpieczone umożliwiają transport nawet drogich i delikatnych towarów, takich jak butelki z winem.

Różnego rodzaju produkty, w tym i spożywcze, zamknięte i przewożone w opakowaniach kartonowych charakteryzują się także zwartą formą. Umożliwia to łatwiejszą ich paletyzację. Gdy do tego opakowania te są w odpowiednim kształcie i rozmiarze - a właśnie takie oferuje firma WOK - możliwy jest również transport większej ich ilości. To oczywiste, na ciężarówkę wejdzie więcej pudełek czy kartonów, gdy będą one do siebie dopasowane, niż gdyby ich kształt powodował powstawanie między nimi pustych przestrzeni.

Z całą pewnością przełoży się to na ostateczne koszty dostarczenia w miejsce przeznaczenia, czyli więcej towaru w tej samej cenie transportu. Taka zwarta forma wpływa korzystnie również na proces przechowywania, bowiem przestrzeń potrzebna na zmagazynowanie takich towarów może zostać zmniejszona do niezbędnego minimum. A i same kartony, nie zawierające towaru, można - po złożeniu - przechowywać nawet w bardzo dużej ilości na stosunkowo niedużej powierzchni.

Na koszty transportu wpływa także waga. Opakowania kartonowe są na pewno lżejsze od opakowań szklanych, drewnianych czy wykonanych z tworzyw sztucznych. Tak więc w lekkim opakowaniu można przewieźć produkt znacznie przekraczający swoją wagą, wagę kartonu. Przynosi to maksymalną oszczędność energii potrzebnej do przetransportowania, ponieważ opakowanie stanowi tylko niewielki procent całkowitej wagi ładunku. Pozwala to firmom logistycznym uzyskać naprawdę spore oszczędności, a to - jak wiadomo - pozytywnie wpłynie także na ostateczną cenę produktu.

Poza tym opakowania kartonowe są o kilkanaście procent tańsze niż opakowania foliowe. Niższe są zarówno koszty wyprodukowania, jak i samego materiału potrzebnego do produkcji.

Wystarczy już wymienić kilka tych korzyści, by zobaczyć, że dla firm logistycznych transport różnego rodzaju towarów - w tym artykułów spożywczych - w kartonach, jest naprawdę najlepszym rozwiązaniem.

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!