Polscy Klienci w fabryce i muzeum Manitou

 

W dniach 25-27 czerwca użytkownicy ładowarek teleskopowych Manitou odwiedzili fabrykę maszyn we francuskim Ancenis. Do atrakcji wyjazdu należały: zwiedzanie fabryki, centrum logistycznego i muzeum maszyn Manitou, wizyta w lokalnej winiarni oraz sam nocleg w miejscowym XIII-wiecznym chateau należącym do słynnych Zamków nad Loarą.

manitou8Pełna wrażeń wycieczka do siedziby marki Manitou w Ancenis (Kraj Loary, zachodnia Francja) polskich użytkowników tych ładowarek teleskopowych odbyła się w dniach 25-27 czerwca 2013. Miejscowość Ancenis to nie tylko lokalizacja fabryki maszyn Manitou, ale również centrum logistycznego, biura filii francuskiej, czołowej siedziby Grupy Manitou oraz muzeum marki.

 Podczas wizyty gościom towarzyszyli ich opiekunowie z sieci dealerskiej Manitou Polska oraz sam Marcel Braud – prezes zarządu Grupy Manitou i wynalazca maszyn MANITOU.

 

manitou24Wycieczkę rozpoczęto od wysłuchania prezentacji o Grupie Manitou i wizyty w zakładzie produkcyjnym. Było, co zwiedzać, ponieważ fabryka o powierzchni 42 ha zatrudnia aktualnie około 1400 pracowników. Produkcja ładowarek teleskopowych w fabryce (od 40 do 60 sztuk dziennie) odbywa się równolegle na dwóch liniach montażowych. Najciekawszym fragmentem linii montażowej jest punkt weryfikacji jakości oraz montażu wysięgników teleskopowych i monobloków, które przez samego producenta są uznawane za najważniejsze i jednocześnie najbardziej wymagające części ładowarek Manitou.

 

Po wizycie w fabryce goście z Polski mieli okazję obserwować pracę operatorów Manitou na placu testowym znajdującym się bezpośrednio przy zakładzie. Każda maszyna Manitou opuszczająca fabrykę jest tu poddawana kilkugodzinnym testom praktycznym, w tym dźwiganiu ładunków cięższych o około 20 proc. od maksymalnego udźwigu podawanego w specyfikacjach technicznych maszyn.

 

Kolejnym punktem programu była wizyta w centrum logistycznym części zamiennych. Budynek o powierzchni 22 tys. m² i 1,3 km linii transportowych, który każdego dnia przyjmuje 60 ton nowych części, szczyci się perfekcyjną logistyką.

 

manitou21W muzeum Manitou goście poznali bliżej historię marki i Grupy Manitou – firmy nietypowej, bo choć wyrosła na globalną korporację, zachowała rodzinny charakter i organizację. Firma została założona w 1953 roku pod nazwą "Braud & Faucheux" przez Andrée Braud i Henri Faucheux. Zarządzanie firmą państwo Braud szybko powierzyli swojemu synowi, Marcelowi Braud, wnuczkowi Alexandra Braud - założyciela przedsiębiorstwa „Braud” produkującej maszyny rolnicze.

 

manitou16Początkowo firma "Braud & Faucheux" miała zdywersyfikować ofertę produktową przedsiębiorstwa „Braud” poprzez produkcję dźwigów i betoniarek. Jednak, gdy w 1958 roku młody Marcel Braud wpadł na innowacyjny pomysł odwrócenia schematu ciągnika rolniczego i dodania do niego masztu oraz hydrauliki, firma "Braud & Faucheux" zaczęła szybko rozwijać się w zupełnie innym od zakładanego kierunku, rozpoczynając produkcję pierwszych terenowych wózków widłowych.


W 1973 roku firma „Braud-Faucheux” przeniosła się z warsztatu garażowego do przemysłowej okolicy na północ od Ancenis, a w 1981 roku zmieniła nazwę na Manitou, jej czołowej marki. Rok później powstała pierwsza ładowarka teleskopowa Manitou. Od tamtej firma szczyci się tworzeniem wysokiej jakości maszyn na rynki rolniczy, budowlany i przemysłowy, takich jak: obrotowe ładowarki teleskopowe, innowacyjne podesty robocze czy ładowarki dla rolnictwa premium z opatentowanym przez Manitou joystikiem JSM. Sam Marcel Braud do dziś piastuje fukcję prezesa Grupy Manitou i pozostaje jej większościowym właścicielem, a mała miejscowość Ancenis dalej stanowi serce firmy.

 

Źródło : Manitou Polska

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!