Otwarcie przechowalni warzyw i inauguracja SPOiW Cuiavia

 

W miniony piątek, 05.10.2012 odbyło się uroczyste otwarcie nowo-wybudowanej przechowalni warzyw należącej do Kujawskiej Grupy Producentów Warzywa Groblewskich. Imprezie towarzyszyło drugie, równie ważne wydarzenie jakim była oficjalna inauguracja działalności Stowarzyszenia Producentów Owoców i Warzyw „Cuiavia”

Uroczyste przecięcie wstęgi1W inauguracji wzięło udział wiele ważnych osobistości m.in. wicemarszałek woj. Kujawsko-pomorskiego pan Dariusz Kurzawa oraz Jarosław Jurzysta z Departamentu Rolnictwa. Uroczystość miała miejsce w Lipiu k. Gniewkowa. Spotkanie odbyło się we wspomnianym już nowym obiekcie, które rozpoczął przemową prezes Kujawskiej Grupy Producentów Warzyw Groblewskich – pan Michał Groblewski. Nie obyło się również bez oficjalnego poświęcenia przechowalni warzyw.

Przechowalnia warzyw Groblewskich to obiekt nowoczesny, w 75% został sfinansowany z środków Unii europejskiej i środków krajowych. Obiekt, w którym obecnie przebywamy, gwarantuje świeżość warzyw i ich stałą dostępność praktycznie przez cały rok prawie bez strat, wcześniej zgodnie z tradycją  warzywa kopcowano lub przechowywano w budynkach bardziej lub mniej przystosowanych do tego celu. Priorytetem dla unijnej polityki rolniczej jest wspieranie grup producenckich, dlatego udało nam się wykorzystać ten moment dla zrealizowania wielu grupowych inwestycji – mówi Jarosław Jurzysta z Departamentu Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Pan Michał Groblewski jest również prezesem Stowarzyszenia Producentów Owoców i Warzyw Cuiavia. Stowarzyszenie działa od czerwca 2012 i prężnie rozwija swoją działalność skupiając 29 uznanych i wstępnie uznanych Grup Producentów i 2 producentów owoców i warzyw. Stowarzyszenie powstało w celu stworzenia innowacyjnej gospodarki rynkowej owoców i warzyw.

Celem podjętej inicjatywy jest promocja sektora owocowo-warzywnego poprzez wymianę informacji rynkowej,  wspieranie idei współpracy, budowanie partnerstwa oraz konsolidację grup producentów owoców i warzyw.

Stowarzyszenie pragnie również budować świadomość zaufania i szacunku do środowiska wiejskiego, ekologii i zdrowego stylu życia. W dalekosiężnych planach jest także pomysł utworzenia wspólnego biura handlowego.

W praktyce chcemy stworzyć zintegrowany system zarządzania ilością, jakością, dystrybucją, marketingiem oraz ochroną środowiska. Słowo kluczowe dla naszej działalności to konsolidacja sektora owoców i warzyw. Perspektywa oparta na stabilności i systematycznym wzroście ma tworzyć wyzwanie dla nas i firm zaangażowanych w organizację sektora- mówi Pan Aleksander Nowicki.

Prekursorem i honorową postacią dla Stowarzyszenia jest reprezentujący Urząd Marszałkowski Pan Jarosław Jurzysta. Dzięki Jego staraniom i ustawicznej pomocy nakreślił nam idee i cel strategiczny dalszych działań- podkreśla Pan Aleksander.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia Producentów Owoców i Warzyw Cuiavia znajdziecie na oficjalnej stronie stowarzyszenia – link.

Galeria

Prezes Zarządu SPOIW Cuiavia - Pan Michał Groblewski Pełnomocnik Zarządu - Pan Aleksander Nowicki Goście spotkania
Vegro internet-15 Lada owocowo-warzywna Aranżacja wnętrza
 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!