Wyjazd studyjny

 

Kujawsko-pomorskie grupy producentów uczestniczyły w wyjeździe studyjnym na Sycylię. Wyjazd, który odbył się w dniach 26.11 - 02.12.12, zorganizował Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, działający w Departamencie Rolnictwa przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

DSC 0191Wyjazd połączony był ze szkoleniem w zakresie systemu Integrowanej Ochrony Roślin. System zacznie obowiązywać każdego polskiego rolnika od 1 stycznia 2014 roku. Dużą część kosztów pokryły środki z PROW 2007-2013, część partycypowali uczestnicy. Partnerem całego wydarzenia była firma Syngenta, która zatroszczyła się o program wyjazdu.
W wyjeździe uczestniczyli członkowie następujących grup producentów owoców i warzyw: Nadwiślańskiej Spółdzielni Producentów Warzyw „Grono" z Wielkiego Zajączkowa, Agro-Farmer z Włocławka, Kujawskiej Grupy Producentów Warzywa Groblewskich z Balczewa, Daukus z Kołaczkowa, Agro-Garden z Krojczyna, Kujawskie Warzywa ze Śmiłowic, Witmar z Pędzewa, Czajkowscy z Papowa Toruńskiego i Lipno z Włocławka. Większość uczestników to członkowie Stowarzyszenia Producentów Owoców i Warzyw „Cuiavia".
Uczestnicy dowiadywali się m.in. o uprawach pomidorów, papryki, cukinii czy oberżyny w specjalnie przystosowanych do tego celu tunelach.

 

Źródło: SPOIW Cuiavia/www.podoslonami.pl - M. Podymniak

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!