InformacjeAktualności

Idealne zbieranie owoców z drzew

 

Wraz z nadejściem lata nadszedł czas zbiorów owoców w naszych ogrodach. Jednak nie zawsze rosną na tyle nisko, by można było po nie swobodnie sięgnąć. Z kolei te, które spadły z drzew są często ciężkie do zebrania i obciążają plecy. GARDENA prezentuje dwa rozwiązania, które pomogą w obu przypadkach zebrać wygodnie plony z ogrodu.

czytaj dalej

 
 

Nawozy w sadownictwie – 5 najczęściej powtarzanych mitów

 

Uprawa roślin to zajęcie, które wymaga nie tylko posiadania wiedzy i pewnych umiejętności, ale też dysponowania profesjonalnymi narzędziami i preparatami. Podstawą w pracy każdego sadownika są nawozy. Właściwie dobrane do rodzaju i potrzeb roślin przyczyniają się do uzyskania obfitych plonów. Jednak nieumiejętne korzystanie z nich może wyrządzić więcej szkód niż przynieść korzyści, dlatego warto obalić kilka podstawowych mitów na temat stosowania nawozów w sadownictwie, aby uniknąć problemów i móc cieszyć się hojnymi darami natury.

czytaj dalej

 
 

Jubileuszowy audyt żywności programu „Doceń polskie”

 

- Już od początku działania programu „Doceń polskie” żywność prezentowała wysoki poziom. Zmieniają się oczekiwania rynku, mody i technologie produkcji, a rodzime artykuły spożywcze są niezmiennie wysokiej jakości. Od lat obserwuję branżę spożywczą. Cieszę się, że mogę patrzeć na nią również przez pryzmat żywności zgłaszanej do oceny - mówi Mirek Drewniak, gastronom i współzałożyciel Klubu Szefów Kuchni, który od 2011 roku jest przewodniczącym Loży Ekspertów programu „Doceń polskie”. W ramach przedsięwzięcia odbyło się 25. atestacji żywności. Ostatnia z nich miała miejsce 26 lipca br w Sosnowcu. Eksperci ocenili tego dnia ponad 150 wyrobów. Każdy został sprawdzony indywidualnie; członkowie Loży przyznali noty za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny.

czytaj dalej

 
 

Polacy piją coraz więcej soków – już prawie litr miesięcznie

 

Konsumpcja soków owocowych w Polsce stale wzrasta. Jak pokazuje raport AIJN[1], Polacy wypili w 2016 roku 543 miliony litrów soków owocowych – czyli równowartość pojemności 217 basenów olimpijskich. Mimo stosunkowo małej konsumpcji, pozostajemy liderem spożycia tych produktów wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej. O tym, jakie zmiany zaszły w świadomości polskich konsumentów i dlaczego mówi dr Agnieszka Kozioł-Kozakowska, Kierownik Pracowni Dietetyki Pediatrycznej Instytutu Pediatrii, UJ CM w Krakowie i ekspertka kampanii „Soki i musy – witaminy w SMART formie”.

czytaj dalej

 
 

Jak uzyskać piękny ogród?

 

Coraz więcej osób otwarcie przyznaje, że marzy o posiadaniu pięknego ogrodu wokół własnego domu czy mieszkania.

czytaj dalej

 
 

Uprawa buraka cukrowego – jak robić to dobrze?

 

Nie licząc trzciny cukrowej, burak cukrowy jest najważniejszym na świecie źródłem cukru. Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów, które produkują największe ilości tego podgatunku buraka (w 2016 roku w Polsce zebrano aż 13,5 tys. t). Tak dobre wyniki w zbiorach buraka cukrowego są efektem jego odpowiedniej uprawy. Mimo że zasiew buraka cukrowego w Polsce to jedynie 2%, jego uprawa ma dla naszego kraju bardzo duże znaczenie gospodarcze.

czytaj dalej

 
 

Jak wybrać dobre silosy zbożowe?

 

Kiedy zwiększa się powierzchnia gospodarstw rolnych, a tym samym produkowana jest większa ilość zboża, prędzej czy później pojawia się problem co z nim zrobić. Sposobów jest sporo, ale w końcu trzeba zwykle pomyśleć o profesjonalnej bazie magazynowej. Doskonałym rozwiązaniem są silosy zbożowe.

czytaj dalej

 
 

Jesteś tym, co jesz

 

Niby prosta rzecz, ale wydaje się, że wiele osób o tym zapomina. Fast foody, słodzone napoje, gotowe dania, niezdrowe przekąski i chińskie zupki od lat są chętnie kupowane przez rzesze konsumentów. Razem z popularnością śmieciowego jedzenia rosną brzuchy, rozwijają się choroby i uzależnienia.

czytaj dalej

 
 

Spytkówki 2017

 

Spotkania polowe to doskonała okazja dla rolników, by zapoznać się z nowościami, jakie co roku pojawiają się na rynku. To także możliwość zweryfikowania, jak te rozwiązania sprawdzają się w praktyce. Czerwiec już tradycyjnie jest miesiącem „dni pola”. Od kilku lat dużym zainteresowaniem cieszy się impreza organizowana w Stacji Doświadczalno-Hodowlanej w Spytkówkach w Wielkopolsce. Jest to jedno z nielicznych spotkań przygotowanych wspólnie przez kilka firm nasiennych. Dzięki temu zaproszeni goście mają możliwość zapoznania się z bardzo bogatą ofertą, skierowaną zarówno dla producentów zbóż i rzepaku, a także roślin poplonowych.

czytaj dalej

 
 

Jak wybrać odpowiednią ziemię do roślin?

 

Sklepy ogrodnicze oferują bogactwo rozmaitych gruntów pod rośliny. Na półkach możemy znaleźć torf kwaśny, torf odkwaszony czy ziemię ogrodniczą. Jaka jest między nimi różnica i jak dobierać grunt, by cieszyć się urodzajnymi plonami oraz pięknie kwitnącymi roślinami? Dobór ziemi zależy od tego, jakie rośliny planujemy posadzić. To ich wymagania powinny być dla nas głównym wyznacznikiem.

czytaj dalej

 
 
 
 
 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!