InformacjeRazem mają 12 tysięcy lat!

 

Rozpoczynamy odliczanie do najbardziej spektakularnego wydarzenia rolniczego w Polsce połączonego z cieszącym się ogromną popularnością Festiwalem Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka – wystawa Roltechnika rozpocznie się 23 sierpnia i potrwa do niedzieli, 24 sierpnia.

plakat roltechnikaOd wielkiego wydarzenia dzieli nas już tylko kilka dni. Już w sobotę w Wilkowicach koło Lipna obok nowych maszyn rolniczych i innowacyjnych produktów do gospodarstwa rolnego, które będą elementami oferty wystawienniczej firm na Roltechnice, zabrzmią gromko silniki historycznych egzemplarzy. Roltechnika to wystawa, na której spotykają się rolnicy i miłośnicy starych ciągników i maszyn rolniczych.

 

Co? Gdzie? Kiedy?

Festiwal odbywa się już po raz trzynasty, a Roltechnika towarzyszy mu od 9 lat. Od 7 lat impreza plenerowa obecna jest w Wilkowicach, a w tym roku ekspozycja prezentowana będzie na rekordowej jak do tej pory powierzchni. Wieloletnia współpraca organizacyjna Międzynarodowych Targów Poznańskich z Gminą Lipno, Klubem Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych, popierana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także władze lokalne: Wojewodę Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a także Agencje: Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), Nieruchomości Rolnych (ANR),  Rynku Rolnego (ARR) zapewnia profesjonalne i adekwatne do potrzeb klientów przygotowanie wystawy Roltechnika i chętnie wraz z Festiwalem goszczone są w Wilkowicach.

W sobotę i niedzielę od godz. 9.00 do godziny 17.00 będzie można odwiedzić całą ekspozycję zlokalizowaną tuż za boiskiem sportowym oraz z pysznej gastronomii. , którą przyrządzać będzie MTP Cafe.

Na szczególną uwagę zasługuje imponująca, parada starych ciągników, która w niedzielę o 11.00 przejedzie ulicami Wilkowic.

12 tysięcy lat oraz jak odpala się bumbaja?

Organizatorzy Festiwalu pokusili się o zsumowanie wieku prezentowanych zabytkowych egzemplarzy. Łączny wiek oldskulowych maszyn to ponad 12 tysięcy lat, które podczas wystawy i festiwalu będą zaprzężone, tym razem nie do pracy, lecz do zabawy. Czy ktoś pamięta jak bumbaja się odpala? Ile siły trzeba by rozruch na korbę nie był tylko chwilowy? O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się już w sobotę, w radosnej atmosferze każdy widz będzie mógł udać się w sentymentalną podróż śladami historii motoryzacji rolniczej.

Prapraprawnuczek spotka się ze swoim przodkiem, czyli jak najnowszy model Ursusa zapozna się z Lanz Bulldogiem z dwudziestolecia międzywojennego

Czy ktoś zna drugie takie miejsce, gdzie Zetor z lat pięćdziesiątych eksponowany jest obok tegorocznego topowego modelu tej firmy? W Wilkowicach znane marki pojawią się w wersji niemalże muzealnej, ale na tzw. „chodzie” i najnowsze egzemplarze z nowoczesnym wyposażeniem. Żółty Ursus z lat czterdziestych dumnie charczał będzie obok potężnego modelu z tego roku, którego lakier lśnił będzie w promieniach słońca.

Ta wystawa to nie tylko show i oferty sprzedaży. To miejsce, gdzie historia zderza się z teraźniejszością i pokazuje jak wiele się zmieniło, zmodernizowało i o ile lżejsza oraz bardziej wydajna może być praca w gospodarstwie. Pomimo udogodnień nadal praca w rolnictwie jest nie tylko jedną z bardziej niebezpiecznych, ale przede wszystkim zawód rolnika jest bardzo ciężką profesją.

Organizatorzy zapraszają rolników wraz z całymi rodzinami, by na Roltechnice nie tylko zapoznali się z nowościami na rynku, porozmawiali na stoiskach z wystawcami, skorzystali z doradztwa, tak, aby optymalnie przygotowali swoje gospodarstwo, firmę na kolejny sezon, ale przede wszystkim, żeby odpoczęli i cieszyli się czasem wolnym.

 logo roltechnika z

 

Źródło: Informacja prasowa

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!