InformacjeGrupa Producentów Warzyw PRIMAVEGA otwiera nowoczesny zakład produkcyjny

 

5 września br., podczas uroczystego otwarcia, Grupa Producentów Warzyw PRIMAVEGA zaprezentuje nowoczesny obiekt przeznaczony do przechowywania, przygotowania, pakowania i dystrybucji warzyw. Projekt zrealizowano przy wykorzystaniu funduszy w ramach programu wspólnej organizacji rynku owoców i warzyw Unii Europejskiej

Fot.3Nowoczesny zakład zlokalizowany w Wróblewie koło Płońska, w woj. mazowieckim, służy do gromadzenia, schładzania, pakowania, przechowywania i dystrybucji warzyw pochodzących z upraw grupy. Trafia tu przede wszystkim sałata lodowa i brokuł – tych warzyw grupa produkuje najwięcej, w bieżącym roku kwota produkcji wyniesie łącznie około 12 000 ton, ale także inne rodzaje sałat, seler naciowy, por czy cykoria. – Jeszcze rok temu było tu… pole, dziś nadal mamy hektar, ale pod dachem – mówi Artur Rytel, pomysłodawca i spiritus movens przedsięwzięcia, członek grupy producenckiej PRIMAVEGA. Twierdzenie, że zakład jest zadaszonym areałem 10 000 mkw., obrazuje jedynie jego wielkość. W rzeczywistości to wysoce wyspecjalizowany obiekt dostosowany do certyfikowanej produkcji żywności.

Fot.1Poszczególnym etapom produkcji przyporządkowano odpowiednie sektory: komory przeznaczone do schładzania przywożonych z pól warzyw oraz urządzenia do schładzania szokowego typu vacuum cooler, dwie hale produkcyjne, magazyny surowcowe, przechowalnicze i wyrobów gotowych, magazyn opakowań oraz rampę operacyjną. W obiekcie zainstalowano m.in. wysoce wydajną linię, zaprojektowaną specjalnie do wymogów odbywającej się w zakładzie produkcji, dzięki której w ciągu godziny można opakować i odpowiednio etykietować do 6000 sztuk brokułów. Zakład dysponuje również własnym laboratorium. W obiekcie zlokalizowano także pomieszczenia biurowe i socjalne. Oprócz wymogów samej produkcji, obiekt spełnia założenia w zakresie energooszczędności: zastosowano w nim rozwiązania pozwalające zwiększyć izolacyjność budynku oraz technologie odzyskiwania ciepła.

Fot.5Warto się organizować

Nowoczesny obiekt w Wróblewie pozostaje do dyspozycji Grupy Producentów Warzyw PRIMAVEGA. Założona 4 lata temu, licząca 8 członków, z powodzeniem wykorzystała szansę, jaką stworzyły fundusze unijne przeznaczone na organizację rynków rolnych Unii Europejskiej. Dzięki przyznanym dotacjom grupa rozwinęła działalność, inwestując w maszyny do uprawy i zbioru warzyw, w budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego, a także w zarządzanie i kontrolę samej produkcji. Dziś roczna produkcja warzyw zielonych odbywa się na areale ponad 750 ha i wynosi rocznie ok. 15 000 ton. Grupa obsługuje rynek krajowy - tradycyjny oraz sieci handlowe, swoje produkty również eksportuje, głównie do krajów Unii Europejskiej, ale też na Ukrainę czy Białoruś. – Działanie w grupie po prostu nam się opłaca – tłumaczy Artur Rytel. – Możemy oferować naszym klientom konkurencyjne ceny, ciągłość dostaw, a także zagwarantować, że nasze uprawy są bezpieczne i zgodne ze światowymi normami, co potwierdzają odpowiednie certyfikaty dotyczące zarówno produkcji pierwotnej jak i odbywającej się w naszym nowym obiekcie produkcyjnym – podsumowuje.

 Źródło: Informacja prasowa

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!