InformacjeForum Doradców Warzywniczych

 

Dnia 22 września br. w Bedlnie odbyło się Forum Doradców Warzywniczych. Organizatorem spotkania była firma Bayer CropScience, która prowadzi poletka doświadczalne min. na terenie gospodarstwa Pani Eleonory Kapusty. Badaniom poddano herbicydy, insektycydy oraz środki ochrony roślin. Katarzyna Gładka, która prowadziła doświadczenia, podzieliła się swoimi obserwacjami z gronem doradców.

IMG 1309W uprawie marchwi stosowano środki zwalczające choroby – alternariozę naci, czarną zgniliznę korzeni, mączniaka prawdziwego, zgniliznę twardzikową, szkodniki – połyśnicę marchwiankę oraz chwasty. Przy produkcji cebuli testowano środek Fandango 200 EC w kombinacji z mankozebem oraz Fandango 200 EC i Infinito 687,5 SC w celu zwalczenia mączniaka rzekomego i Stemphylium vesicarium uzyskane wyniki były zadowalające. Ogórek gruntowy opryskiwano przeciw mączniakowi rzekomemu. Ciekawe wyniki uzyskano stosując dwukrotnie co 7 dni zabiegi z wykorzystaniem Infinito 687,5 SC i środka Mildex 711,9 WG.

Izabela Kaczyńska BCS VS informowała o zmianach organizacyjnych i tożsamości wizualnej Nunhems, która została zintegrowana z Bayer CropScience tworząc Bayer CropScience Vegetable Seeds.

Pod względem chorób i szkodników miniony sezon podsumował Radosław Suchorzewski. O procesach rejestracji środków informowała Urszula Sobieska.

Dodatkowo przedstawiony został Phytobac, który jest wykorzystywany w gospodarstwie Pani Eleonory. Stanowisko takie pozwala na bezpieczne prowadzenie wszystkich czynności związanych z napełnianiem zbiorników opryskiwaczy, przygotowaniem cieczy użytkowej oraz myciem sprzętu używanego podczas zabiegów. System składa się z kilku elementów: szczelnej posadzki z odpływami dla różnego pochodzenia wody, systemu pomp transportujących wodę, osadników, gdzie mikroorganizmy neutralizują w wodzie szkodliwe substancje.

Było to drugie z zaplanowanych trzech spotkań. Na kolejnym prezentowane będą wyniki doświadczeń prowadzonych na marchwi w kontekście uzyskanego plonu oraz podsumowanie wyników.

IMG 1306

IMG 1298

 

 

 

 

 

 

 

IMG 1290

IMG 1287

 

 

 

Opracowała: Marta Fosińska

 

 

 

 

 

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!