InformacjeBiomasa - szansa dla polskiego rolnictwa

 

Współczesne rolnictwo przeżywa bardzo dynamiczny rozwój. Jest to spowodowane stałym wprowadzaniem nowych technologii oraz wymogami nakładanymi przez Unię Europejską. Powodują one że wszystkie uprawy muszą być stale unowocześniane. Jest to bardzo korzystne dla wszystkich klientów, ponieważ otrzymują oni produkty znacznie wyższej jakości. Jest to spowodowane przede wszystkim poprawianiem jakości upraw oraz hodowli zwierząt. Rolnicy jednak sami bardzo często decydują się na unowocześnienie swoich upraw i ukierunkowanie ich w stronę nowoczesnej energetyki odnawialnej.

141379062355684400Czym jest biomasa?

Biomasą nazywamy wszelkiego rodzaju surowce pozwalające nam na uzyskanie energii. Są to wszystkie surowce które możemy odpowiednie przetworzyć, aby uzyskać z nich energię np. elektryczną. Obecnie do tego celu wykorzystujemy bardzo wiele surowców, dzięki czemu pozyskanie wszelkiego rodzaju energii staje się coraz prostsze. Stworzenie uprawy surowców nadających się do przerobienia na biomasę nie jest drogie. Wymaga to jednak wcześniejszego przygotowania gruntu pod uprawy. Dodatkowo warto wspomnieć że nie każdy grunt nadaje się pod uprawę tego typu surowców co może być niewielkim problemem.

Dlaczego warto ją stosować?

Zastosowanie biomasy jest obecnie olbrzymie. Można ją wykorzystać praktycznie w każdym przemyśle, dzięki czemu warto rozpocząć, także jej produkcję. Ze względu na to że może tego dokonać praktycznie każdy rolnik, coraz większą wagę przywiązuje się do tego typu produktów. W ostatnim czasie powstało nawet sporo programów, oferujących dofinansowania dla osób, chcących rozpocząć produkcję. Rośliny energetyczne nie posiadają gigantycznych wymagań względem ziemi przez co stosunkowo prosto jest, znaleźć odpowiedni grunt. Rośliny te to jednak przede wszystkim alternatywne źródła energii w które warto inwestować już teraz. Jest to spowodowane tym że takie surowce opałowe jak węgiel czy ropa zaczną w przyszłości powoli się kończyć. Dodatkowo istnieje wiele roślin rosnących bardzo szybko przez co wykorzystanie biomasy nie jest obecnie problematyczne. Szybko rosnące rośliny, przede wszystkim umożliwiają stosunkowo szybki zarobek i możliwość utrzymania się z zysków przez cały rok.

Szanse na jej wykorzystanie

Ze względu na niską szkodliwość biomasy dla środowiska bez wątpienia jej udział w procesie energetycznym stale będzie rósł. Jest to duża szansa dla wielu przedsiębiorców na stworzenie dobrze działającego biznesu. Rozwój ekologicznych źródeł pozyskiwania energii jest dodatkowo bardzo chętnie wspierany przez wszystkie organizację zajmujące się ekologią. Dodatkowo zwiększa się świadomość polskich rolników, którzy szukając oszczędności coraz częściej starają się samemu zdobywać energię z biomasy. Jest to bardzo dobre działanie, które w skali roku pozwala na zaoszczędzenie bardzo dużych sum pieniędzy.Już w teraz, w Polsce wyspecjalizowało się mnóstwo firm zajmujących się biomasą (http://www.odnawialne-firmy.pl/Biomasa_i_Biopaliwa,w0,k212.html)

Wady biomasy

Nie obyło się jednak bez wad. Mimo że biogaz jest bardzo znacznie zdrowszy dla środowiska od węgla czy ropy to podczas spalania białek oraz tłuszczy wydzielają się szkodliwe związki. Oprócz tego w Polsce nadal technologia wykorzystania biomasy nie jest popularna. Powoduje to że nieodpowiednio przygotowane elektrownie często z powodu braku odpowiedniej wentylacji wybuchały. Przyczyniło się to do wielu zgonów. Technologia jest jednak stale rozwijana przez co obecnie stoją one na coraz wyższym poziomie a zagrożenie stopniowo jest minimalizowane.

Podsumowanie

Podsumowując wszelkiego rodzaju energia pozyskiwania z roślin energetycznych jest bez wątpienia przyszłością. Dlatego też warto już teraz zainteresować się tą tematyką. Jest to przede wszystkim doskonała szansa na otworzenie własnego biznesu.

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!