InformacjeDochody z ula

 

Pszczelarstwo to w ostatnim czasie niezwykle trudny zawód. Głównym problemem są choroby pszczół oraz wysoka śmiertelność, której przyczyny nierzadko są trudne do ustalenia. Niemniej jednak wytrawni pszczelarze mogą poszczycić się coraz szerszymi możliwościami jakie daje sprzedaż i wykorzystywanie produktów ekologicznych, jakimi bez wątpienia są produkty pochodzące z ula.

141400138920534100Miód

Wśród najbardziej znanych i najczęściej kupowanych produktów pszczelich jest oczywiście miód. Jest on chętnie stosowany w przemyśle spożywczym, kosmetycznym oraz farmaceutycznym. Właściwości zdrowotne miodu znane były już setki lat temu, a dziś dzięki możliwościom jakie daje nauka wiadomo już, że naturalnego miodu nie można niczym zastąpić. Wprawdzie dla wielu laików miód jest jasny, albo ciemny, słodki lub posiadający nutę goryczy, jednakże specjaliści dokładnie potrafią określić jakie właściwości mają różne gatunki tego produktu. Tym samym wiadomo, że miód lipowy jest idealny na przeziębienie, a gryczany wpływa pozytywnie na układ krążenia. Szeroki dostęp do informacji o miodzie, moda na ekologiczną żywność oraz przystępna cena sprawiają, że na wielu polskich stołach miód zagościł na stałe. Dla pszczelarzy to bez wątpienia doskonała wiadomość, gdyż wpływa to bezpośrednio na ich dochody.

Mleczko pszczele i pierzga

Jeśli zastanawiamy się, czy prowadzenie pasieki może się opłacać to należy wspomnieć również o tym, że obecnie nie tylko miód jest popularnym i poszukiwanym towarem pochodzącym z ula. W życiu osób o proekologicznych zainteresowaniach coraz częściej pojawia się również miejsce na inne produkty pszczelego pochodzenia. Warto wspomnieć chociażby o mleczku pszczelim, które jest bardzo cenione zarówno w lecznictwie jak i kosmetyce. Wprawdzie zbieranie mleczka pszczelego jest pracochłonne i wymaga wielu zabiegów, jednakże jego cena może być zachęcająca dla hodowców pszczół. Warto wspomnieć, że w sklepach internetowych 100 g tego specyfiku kosztuje ponad 200 zł. Drugim produktem, który zaczyna się cieszyć coraz większą popularnością jest pierzga. Cena kilograma tego naturalnego granulatu pełnego witamin i minerałów kształtuje się w granicach 150-200 złotych.

Inne

Poza miodem, mleczkiem pszczelim czy pierzgą z ula wydobywa się również wosk i propolis, które są wykorzystywane m.in. w medycynie naturalnej i kosmetyce. Każdy z wymienionych produktów jest bardzo cenny, przede wszystkim ze względu na swoje ekologiczne pochodzenie, stąd też ceny rynkowe niektórych klientów mogą zadziwić. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że ul może być doskonałym źródłem dochodu i czasem warto postawić kilka domków dla pszczół w sadach czy ogrodach.

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!