InformacjeDiscover, choose, enjoy! Producenci i dystrybutorzy europejskich jabłek na targach WOP DUBAI 2014!

 

Projekt promocji europejskiego jabłka dwukolorowego wystartował!

„Bicolored Apples from Europe” to hasło przewodnie kampanii informacyjno-promocyjnej, której głównym celem jest poszerzenie wiedzy na temat unikalnych cech europejskich jabłek dwukolorowych. Działaniami objęte będą dwa rynki: Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) i Chiny.

 fot. Marcin Woźniak„Jabłka nie bez powodu nazywane są klejnotami Europy Środkowej. Ich uprawa jest sztuką pielęgnowaną od pokoleń i wpisaną w tradycję europejską. Obficie kwitnące jabłonie, które rodzą aromatyczne i pyszne jabłka, dominują w krajobrazie europejskiej wsi. Natura i pielęgnacja zwyczajów z nią związanych stanowi dla nas wielką wartość. Dlatego jabłko i jabłonie są naturalnym elementem naszej tożsamości.”mówi Jolanta Kazimierska, Prezes Stowarzyszenia Unia Owocowa.

 

Obecność europejskich jabłek na Targach WOP w Dubaju w, na które zwracają się oczy świata, to dla europejskich sadowników oraz lokalnych dystrybutorów niekwestionowana szansa na sukces. 

 

Europa jest największym na świecie eksporterem jabłek (źródło: WAPA, World Data Report, UN COMTRADE,www.wapa-association.org/docs/2014/World_apple__pear_exports_2003-2012.xls). Europejscy producenci przywiązują dużą wagę do nowoczesnych, bezpiecznych dla środowiska i konsumentów metod produkcji.

 

„Jabłka podlegają restrykcyjnym normom w zakresie kontroli produkcji, wysokich standardów przechowywania i transportu. Szczegółowa kontrola składa się z kilku etapów: od momentu przyjęcia jabłek z sadu przez sortowanie za pomocą specjalistycznych systemów aż po ostateczną kontrolę tuż przed wysyłką.” mówi Jolanta Kazimierska, po czym dodaje – Kiedy konsumenci w Zjednoczonych Emiratach Arabskich sięgną po jabłka uprawiane w specjalnych regionach Europy, np. w Grójcu, poczują delikatną słodko - kwaśną nutę.”

Ta kompozycja wyjątkowych warunków klimatycznych i glebowych połączona ze starannie wypracowanymi metodami uprawy sprawia, że europejskie jabłka są po prostu wyjątkowe.

 

Organizatorami kampanii Bicolored Apples from Europe są: Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa” oraz Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. Kampania jest finansowana przy wsparciu Unii Europejskiej i Rzeczpospolitej Polskiej oraz współfinansowana ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw Agencji Rynku Rolnego.

 

Źródło : Informacja prasowa

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!