InformacjeJak przechowywać i transportować owoce?

 

Zagadnienie dotyczące bezpiecznego i higienicznego przechowywania oraz transportowania owoców, można poruszyć w kwestii najlepszego materiału do produkcji skrzyniopalet, wykorzystywanych powszechnie do podanych wyżej zastosowań. Obecnie używa się palet wykonanych z drewna lub z tworzywa sztucznego. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników, przekonanych o zaletach wybranego produktu oraz o wadach tego drugiego. Co ma wybrać osoba bez większego doświadczenia w tym zakresie?

142383210421770300Ewidentne zalety

Wybór może być niełatwy, gdyż i drewno, i tworzywo sztuczne mają szereg zalet, mogących przekonywać za zastosowaniem tego właśnie budulca. Biorąc jednak pod uwagę najważniejsze obecnie kryteria, czyli wysoką higienę, estetykę i efektowny wygląd, jak również łatwość wykorzystania w magazynowaniu i transporcie, na prowadzenie wysuwają się pojemniki plastikowe. Tworzywo sztuczne pozwala na uzyskanie większej wydajności i efektywności, zwłaszcza w niewielkich pod względem powierzchni pojazdach i magazynach. Plastikowe skrzyniopalety są rozwiązaniem bardziej kompaktowym i odpornym na mikrouszkodzenia, a do tego bezpieczniejszym i wygodniejszym dla osób ich używających. Nie bez znaczenia pozostaje niewielka waga i duża lekkość, wyjątkowo łatwo zauważalna w porównaniu do drewnianych produktów tego rodzaju. Używanie pojemników drewnianych wymaga o wiele większej uwagi i dbałości o samą, jakość tychże, a także o ich odpowiednie użytkowanie. W większości magazynów, gdzie przechowywane i transportowane są głównie owoce, unika się palet drewnianych, gdyż szybko ulegają zanieczyszczeniom i uszkodzeniom, przestają pełnić dobrze swoje funkcje, stają się mało estetyczne i niehigieniczne.

Tworzywo sztuczne – nowoczesny materiał

Skrzyniopalety do transportu i przechowywania owoców w magazynach gwarantują bardzo wysoką higienę. To niezwykle ważne, o czym doskonale wiedzą wszyscy zatrudnieni w przemyśle spożywczym i nie tylko. Dzięki wielu zaletom tworzyw sztucznych i ich podatności na łatwą konserwację, w magazynach można bez trudu uniknąć kłopotów ze „zużywającymi się” pojemnikami. Owoce, jak wiadomo, to produkt delikatny i łatwo ulegający uszkodzeniom, przy tym o różnej konsystencji i mocno soczysty. Wykorzystanie plastikowych pojemników ułatwia czyszczenie pomiędzy kolejnym użyciem palet i zwiększa higienę, jak również zapewnia lepsze warunki estetyczne. Reasumując, korzystanie z plastikowych palet wychodzi na dłuższą metę dużo taniej, ponieważ produkty z tworzywa są o wiele bardziej wydajne w użyciu. Drewno w tym zastosowaniu powoli wychodzi z użycia.

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!