InformacjeBetonowe zbiorniki na szambo – właściwości materiału

 

Uzyskanie należytych właściwości materiału na zbiornik, jakim jest beton, zależne jest od wielu przyczyn bezpośrednio idących w parze ze skutkiem w postaci długoletniej wytrzymałości konstrukcji. Jakich?

142468649194183900Bezsprzecznie zasadniczy czynnik stanowi idealnie wybrana klasa betonu. Poza trwałością powinna także cechować się wodoszczelnością oraz mrozoodpornością obiektu. Niezwykle istotnym działaniem procesu betonowania jest bezbłędne zagęszczenie mieszanki betonowej. Dzięki niemu następuje zniwelowanie nagromadzonego w trakcie mieszania powietrza, co w ogromnym stopniu wpływa na szczelność betonu, jak również umożliwia precyzyjniejsze otulenie zbrojenia. Takie właściwości powstają na skutek wibrowania betonu specjalnymi listwami wibracyjnymi oraz tzw. wibratorami buławowymi. Niestety, bardzo często zdarza się błąd popełniany przez wykonawców zbiornika, a mianowicie "przewibrowanie" betonu, czyli rozwarstwienie frakcji mieszanki betonowej, a tym samym - spadek wartości użytkowych betonu. Dlatego też niesłychanie ważne jest, by zwrócić uwagę na ten czynnik, także na wybór wykonawcy, który będzie działać w zgodzie z regułami sztuki budowlanej.

Nie mniej znaczącą kwestią jest pielęgnacja betonu. Wskutek obecności niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak ostre słońce czy silny wiatr, może dojść do sytuacji odparowania wody potrzebnej do właściwego związania mieszanki betonowej. Aby tego uniknąć, niezbędną czynnością do wykonywania w sposób regularny jest profilaktyczne nawilżanie powierzchni. Beton stanowczo powinien pochodzić z renomowanych betoniarnii, co umożliwia zagwarantowanie wysokiej jakości wykonywanych prac. Co istotne, dokumentacja budowy zawiera zawsze niezbędne certyfikaty jakości betonu. Finalnie, zbiorniki stworzone z betonu posiadającego wyżej wymienione pozytywne właściwości nie wymagają już żadnych dodatkowych działań ochraniających, np. nakładania środków hydroizolacyjnych.

Betonowe zbiorniki na szambo wykonane z najwyższej jakości betonu klasy min B20 do B40 zapewnia firma Kamal-Bet.

 

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!