InformacjeSurowce z tworzyw sztucznych

 

Zakłady pracy, jak i gospodarstwa domowe produkują śmieci. Największą ich część stanowią tworzywa sztuczne z którymi następnie coś trzeba zrobić. Szczęśliwe dzięki recyklingowi śmieci mogą zyskać nowe życie.

142787829217750700Co najczęściej robimy z przedmiotami z których już nie korzystamy? Najczęściej wyrzucamy je do kosza. Nie oznacza to jednak końca ich przydatności. Wiele artykułów wyrabianych z tworzyw sztucznych otrzymuje nowe życie, a to wszystko za sprawą recyklingu. Chociaż jeszcze do niedawna większość śmieci z tworzyw sztucznych była spalana to na szczęście wraz z rozwojem nauki wiemy, iż jest to potężne marnowanie materiału, który można ponownie wykorzystać.

W naszych domach, zakładach pracy, niemalże wszędzie otaczają nas produkty, które niegdyś trafiły na śmietnik. Oczywiście są one segregowane, odpowiednio badane, a następnie przetwarzane by znów mogły wrócić do naszych domów, choć w zupełnie innej postaci.

Specjaliści z grupy sinoma.pl z łatwością wymieniają przedmioty codziennego użytku, które w swoim wcześniejszym wcieleniu przestały być potrzebne. Z plastikowych butelek typu pet, które masowo lądują w koszach na śmieci, za pomocą recyklingu uzyskać można długopisy albo plastikowe opakowania. Każdy odpad jest oczywiście przed przetworzeniem odpowiednio badany pod kątem jego czystości. Jeżeli plastikowe śmieci są bardzo zanieczyszczone, to recykling materialny nie ma sensu. Wtedy zamiast pozyskiwania całego materiału, odzyskuje się jego składniki, poddając śmieci odpowiedniej obróbce chemicznej.

Chociaż plastik to najczęściej pojawiające się tworzywo sztuczne, które podlega przetworzeniu, to jednak w koszach lądują śmieci i z innych materiałów. One również są poddawane odpowiednim procesom, aby wskrzesić w nich użyteczność. Ze zniszczonych rur, kabli czy profili okiennych wykonanych z PCW, powstają wykładziny podłogowe, parapety, elementy wzmocnień nabrzeży, jak i podstawy znaków drogowych oraz ekranów dźwiękoszczelnych.

Z odpadów polipropylenowych powstają meble ogrodowe, różnego rodzaju rury, błotniki do rowerów, elementy ogrodzeń, doniczki czy też zderzaki samochodowe. Oprócz przetwarzania tworzyw sztucznych na elementy trwałe, dzięki najnowszych technologiom można z nich uzyskać olej. Podczas trójfazowej termolizy rozgrzewa się tworzywa sztuczne. Tworzące się podczas niej gazy schładzają się i przyjmują ciekłą postać, czyli olej. Można go wykorzystywać jako lekki olej opałowy albo – w formie uszlachetnionej – użyć do innych celów. Proces wytwarzania oleju produkuje znacznie mniejszą ilość niż proces spalania.

Oczywiście to tylko jedne z nielicznych przedmiotów z których korzystamy na co dzień. Warto jednak pamiętać, że nie każdy śmieć można poddać obróbce do ponownego zastosowania. Nie oznacza to jednak, że jego przydatność się kończy. Część śmieci z których już nic nie można odzyskać zostaje poddanych spalaniu. W czasie tego procesu zostaje uwolniona energia, dzięki której uzyskujemy energię w naszych domach przypominają specjaliści z sinoma.pl. Pamiętajmy zatem, że tworzywa sztuczne lądujące w koszu nie tracą całkowicie swej przydatności.

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!