InformacjeMagazynowanie żywności – wymagania i potrzeby

 

Magazynowanie żywności może być naprawdę złożonym i wymagającym procesem, ponieważ wymaga on spełnienia szczegółowych kryteriów związanych z przepisami prawa w tej dziedzinie Dlatego też rodzaj wykorzystanych budowli do magazynowania oaz dodatkowo urządzeń magazynowych muszą odpowiadać wymaganiom dotyczącym danych artykułów spożywczych i surowców spożywczych.

logistics-748152 1280Do magazynowania żywności stosuje się różnego rodzaju budynki – zależy to w szczególności od typu żywności. Do przechowywania surowców płynnych stosuje się zbiorniki, do surowców sypkich – silosy. Natomiast w przypadku gotowych już wyrobów są do przestrzenie magazynowe, często wysokiego składowania, które mogą zapewnić optymalną efektywność magazynową.

W trakcie magazynowania, a także transportu żywności kluczową kwestią jest spełnienie dwóch wymogów – są one związane z technicznymi warunkami przechowywania żywności, a także z wymaganiami związanymi z warunkami higieniczno-sanitarnymi. Jednocześnie również konieczne jest wzięcie pod uwagę kwestii dostarczenia konsumentom produktów przed upływem minimalnej daty ich trwałości.

Warto wspomnieć o tym, że w przechowalnictwie produktów żywnościowych bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednie zabezpieczanie zarówno surowców, jak i gotowych wyrobów. Dużym zagrożeniem są szkodniki, w tym owady, które mogą zanieczyszczać surowce, powodując, ze będą one w efekcie niezdatne do dalszego użycia, co zwiększa straty. Także produkty są narażone na liczne niebezpieczeństwa – nie tylko te związane ze szkodnikami, ale również brakiem działającego zaplecza, na przykład zasilania dla produktów mrożonych i chłodzonych czy też produktów, które muszą być chronione przed światłem.

Magazynowanie żywności jest w związku z tym złożoną dziedziną i dobranie odpowiedniego miejsca magazynowego może być sporym problemem. Ci przedsiębiorcy, którzy wybierają gotowe powierzchnie magazynowe, na przykład w Trans-Tok pod Warszawą, mogą korzystać z dostępnego zaplecza, co powoduje, że jest to obecnie najczęściej wybierane rozwiązanie w ramach magazynowania żywności.

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!