InformacjeUrsus - jedna z bardziej znanych polskich marek

 

Jeszcze dwadzieścia kilka lat temu na polskich drogach królowały fiaty 126 p. Z kolei na polach niezwykle często można było zobaczyć ciągniki marki Ursus. Stała się ona niezwykle rozpoznawalna podczas socjalizmu, ale może pochwalić się ponad stuletnią tradycją. Ursus c 360 dalej jest obecny w wielu gospodarstwach rolnych. Maszyny tego typu cechują się wyjątkowo dużą wytrzymałością, ale po kilkudziesięciu latach użytkowania zdarza się, że niektóre elementy ulegają awariom. Dlatego właśnie części do Ursus c 360 są dalej w cenie.

czesci-do-ursus-c-360-agropomoc-bezpiecznik-plaskiUrsus - przybliżona historia marki

Pomimo że firma stała się najbardziej znana z produkcji traktorów, przez lata wytwarzała również inne urządzenia mechaniczne. Zakład powstał pod koniec dziewiętnastego wieku. Jego nazwa posiada jak najbardziej szlachetne pochodzenie. Została ona mianowicie zaczerpnięta z "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza i odnosi się do postaci, która odznaczała się dużą siłą (ursus to po łacinie niedźwiedź). Pierwotnie fabryka produkowała silniki napędzane gazem. W 1915 w oparciu o projekt profesora Taylora stworzony został pierwszy ciągnik, który trzy lata później wkroczył na linię produkcyjną. Firma Ursus może pochwalić się wieloma różnymi produktami. Dostarczała zarówno motocykle zwykłym obywatelom, jak i pojazdy wojskowe. W latach 1930-1939 powstało tutaj ponad siedemset czołgów. Po wojnie fabryka wznowiła działalność. Tym razem specjalizowała się w dostarczaniu maszyn rolniczych. Powstawały kolejne modele traktorów - c 45, c 325 a także c 308. czesci-do-ursus-c-360-agropomoc-bezpiecznik-topikowyUrsus c-360 został zaprojektowany we współpracy z naukowcami z Politechniki Warszawskiej. Maszyna cechowała się trzybiegowym wzmacniaczem momentu. Ciągnik był produkowany do roku 1992. W roku 2015 fabryka wprowadziła jednak do produkcji maszynę o identycznej nazwie. Zatem dostępne są powszechnie części do Ursus c 360 na Aagropomoc.pl

Charakterystyka modelu oraz części do Ursus c 360

Obecnie produkowany wariant ciągnika Ursus c 360 znacznie różni się od tego, jaki królował w czasie komunizmu. Przede wszystkim pojazd posiada napęd cztery razy cztery. Na tylnej osi montuje się koła typu 320/85 R28, z kolei na przedniej 7,5 R16. Maszyna napędzana jest silnikiem Perkins 3100FLT o pojemności 2893 cm³. Pozwala on jej rozwijać prędkość do 30 km/h. Obecnie produkowany ciągnik to nowoczesne i komfortowe urządzenie. Posiada podnośnik hydrauliczny. czesci-do-ursus-c-360-agropomoc-gniazdo-aluminoweOpcjonalnie można też wyposażyć go w klimatyzację. Obrazuje to, jak bardzo przez lata zmieniła się specyfika pracy na roli. Dzisiaj kierowca traktora może siedzieć w wygodnej i chłodnej kabinie. Kiedyś nawet metalowe siedzisko bywało luksusem. Nowe części do Ursus c 360 pozwalają utrzymać maszynę w stanie zbliżonym do fabrycznego.

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!