InformacjeJakie kompetencje i wiedzę powinien posiadać Agro doradca?

 

Praca w charakterze doradcy wymaga od pracownika szerokiej wiedzy w temacie, w którym ma on doradzać swoim klientom czy podopiecznym w agencji lub fundacji. Jeśli doradca nie będzie fachowcem w swojej dziedzinie, nie będzie kompetentny dla klientów. Takie same zasady odnoszą się do pracy w zawodzie agro doradcy.

farmer-826912 1280Kompetencje doradcy na obszarach rolnych

Praca w charakterze agro doradcy wymaga wiedzy i doświadczenia w tematyce produkcji rolnej i technik jej realizacji. Taki pracownik powinien wiedzieć, jak pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej lub z budżetu państwa, jak starać się o dopłaty, nowe urządzenia czy pieniądze na innowacje rozwojowe. Rozwój gospodarstw rolnych w ostatnich latach spowodował, że agro doradca musi znać się też na nowych technologiach rolnych, usprawniających działanie przedsiębiorstw na terenach wiejskich.

Ponadto, agro doradca powinien znać się na ubezpieczeniach kierowanych do rolników, m.in. doradzić, jakie ubezpieczenie obowiązkowe OC rolnika wybrać i na jakie ubezpieczenie majątkowe się zdecydować, aby na wypadek klęski żywiołowej mieć finansowe zabezpieczenie dla rodziny rolnika.

Szkolenia konieczne

Agro doradca nie może spocząć na laurach i jedynie doradzać klientom na bazie zdobytej wiedzy w toku funkcjonowania w branży rolniczej. Powinien brać udział w szkoleniach i kursach dokształcających, które uzupełniają jego wiedzę o nowe tematy, na przykład z zakresu możliwości dofinansowania działania gospodarstwa rolnego z nowych Programów Operacyjnych Unii Europejskiej. Wytyczne konkursowe ulegają ciągłym zmianom, należy więc być na bieżąco z tym, jakie wymagania odnośnie beneficjentów konkursów unijnych, w których do zdobycia są dotacje i dofinansowania, mają instytucje pośredniczące w ich realizacji.

Dzięki temu będzie mógł doradzać w sposób profesjonalny rolnikom jak pozyskiwać fundusze unijne na obszarach wiejskich, jak przygotowywać wnioski i załączniki wymagane do nich, aby mieć jak największe szanse na pozytywną ocenę kwalifikacyjną.

Podczas specjalistycznych szkoleń agro doradca ma szansę dowiedzieć się, jak rozmawiać z rolnikami i jak dotrzeć do nich ze swoją specyficzną ofertą, na przykład wtedy, gdy pracuje dla firmy zajmującej się sprzedażą nawozów i środków ochrony roślin. Taka praca nieco różni się od działalności doradcy w innej dziedzinie - inwestycyjnej, finansowej czy w branży RTV i AGD. Trzeba mieć gruntowną wiedzę i doświadczenie na rynku rolnym, aby stać się dobrym agro doradcą, cenionym przez klientów.

 

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!