InformacjeJak wykorzystać konstrukcje stalowe w rolnictwie?

 

Wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej polskie rolnictwo zmieniło się na przestrzeni 10 lat nie do poznania. Rolnicy dzięki dotacjom z Unii mogą otworzyć czy też rozwinąć swoje gospodarstwa. Coraz więcej z nich inwestuje w sprzęt - częściej w polu spotkamy ciągnik za setki tysięcy złotych, niż starego zmęczonego Ursusa. Tak samo dzieje się z obiektami gospodarczymi. Klasyczną, murowaną oborę zastępuje się oborą stalową, kurnik fermą drobiu, a najcenniejsze maszyny parkuje się w zamkniętych halach.

fotolia 65088881 subscription monthly mWłaściciele gospodarstw dużych lub małych zaczynają przechodzić ze starych budynków na nowoczesne hale z wielu powodów.

Niewątpliwym plusem takiej hali jest jej odporność na warunki atmosferyczne czyli to, czy dany budynek jest bezpieczny. Konstrukcje są na tyle stabilne i wytrzymałe, że bez problemu wytrzymają największe kaprysy pogody. Są odporne na grad, deszcze czy silne wichury. Mocna i stabilna konstrukcja w tym przypadku wiąże się dodatkowo z szybką budową. Hale powstają najczęściej z prefabrykatów stalowych, czyli elementów gotowych do montażu na placu budowy. Z gotowych elementów stalowych korzysta również firma Largohale z Gdańska, odpowiedzialna za skonstruowanie hali magazynowej w Chojnicach czy hali handlowo usługowej w Gdańsku. Elementy przy budowie hali są najwyższej jakości.

Hala rolnicza również powinna być estetycznie wykonana. Do lamusa przechodzą stare, drewniane budynki czy też surowy pustak. Coraz częściej w gospodarstwie króluje nowoczesna, czysta i estetyczna hala rolnicza. Elewacje hali pokrywa się gotowymi elementami w różnych wzorach i kolorach. To przyszły nabywca decyduje o tym w jakim kształcie czy kolorze, a co najważniejsze, o jakiej powierzchni będzie przyszła hala. Powierzchnie hal zaczynają się od paruset metrów kwadratowych a kończą na parunastu tysiącach. Hale mogą być proste, w kształcie sześcianu ale również bardziej wyszukane, jak na przykład z dachem półokrągłym budowane z myślą o hali sportowej. Buduje się również mniejsze konstrukcje na mniejszych obszarach. Tego typu rozwiązanie świetnie zdaje egzamin również jako warsztat samochodowy. Niewielki gabaryt, możliwość rozbudowania oraz to że budynek można zbudować w bardzo szybkim czasie - są dodatkowymi atutami.

Każdy rolnik ceni sobie bezpieczeństwo. Dba nie tylko o dom, ale także o swój dobytek gospodarski. Ważne jest więc, żeby hala rolnicza była bezpieczna, a co za tym idzie prawidłowo zamontowana. Na większych gospodarstwach rolnych powstają całe zakłady hal. Korzystają z nich na przykład największe fermy drobiu czy największe chlewnie w Polsce. Budowa tak dużych pomieszczeń rolniczych wymaga też niezbędnego doświadczenia. Pod koniec lutego bieżącego roku firma Largohale otrzymała bardzo prestiżowe wyróżnienie od Pomorskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku. Firma ta zajmuje się również montażem hal przeznaczonych dla rolnictwa. Przed decyzją dotyczącą budowy hali, którą chcielibyśmy wykorzystać, zastanówmy się nad adekwatnym doborem firmy, która posiadać będzie niezbędne doświadczenie.

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!