InformacjeDuPont przedstawia rozwiązania w zakresie redukcji gazów cieplarnianych podczas COP21

 

Uczestnicy konferencji klimatycznej COP21 w Paryżu złożyli obietnicę podjęcia działań na rzecz ochrony klimatu. Przedstawiciele rządów i organizacji z całego świata będą szukać rozwiązań, które pomogą dotrzymać danego słowa. Jeroen van Campen, odpowiedzialny w DuPont za globalne licencjonowanie technologii wytwarzania etanolu celulozowego, mówił jak dzięki temu rozwiązaniu zredukować emisję gazów cieplarnianych o 90 proc. wobec emisji wywołanej zużyciem tradycyjnej benzyny.

chimneys-392722 640Van Campen przedstawił to najnowsze rozwiązanie firmy DuPont podczas dzisiejszej sesji Światowego Szczytu Klimatycznego w Paryżu. – Korzystamy z naszej głębokiej wiedzy w dziedzinie rolnictwa i biotechnologii, by wprowadzić na rynek technologicznie zaawansowane paliwa odnawialne – powiedział. – Technologia ta coraz bardziej zyskuje na znaczeniu w wielu miejscach świata, zapewniając bezpieczeństwo gospodarcze i energetyczne oraz niosąc korzyści społeczeństwom w każdym jego zakątku – dodał Van Campen.

Zobowiązanie DuPont dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych w pełni wybrzmiało w niedawnym otwarciu największego na świecie zakładu produkcji etanolu z celulozy w miejscowości Nevada w amerykańskim stanie Iowa. Gdy zostanie już w pełni oddany, zakład ten będzie mógł wytwarzać 30 milionów galonów (115 milionów litrów) paliwa etanolowego rocznie. – Jest to ilość dostarczana tylko z jednego zakładu, pierwszego spośród, wielu, ponieważ chcemy rozpowszechnić naszą technologię na całym świecie poprzez licencjonowanie – poinformował Van Campen.

 

Zwrócił również uwagę, że konieczne jest, aby rządzący w różnych częściach świata dotrzymywali tempa rozwojowi nauki oraz wspierali przyszłościowe i innowacyjne rozwiązania, które pomogą stawić czoła największym naszym wyzwaniom. – Powszechnie wiadomo, że złoża surowców energetycznych są dziś tak wyeksploatowane, jak nigdy dotąd. Nasza wschodząca branża z jej zrównoważonymi rozwiązaniami będzie mogła w pełni rozwinąć swój potencjał, ale jedynie wówczas, gdy otrzyma wsparcie w postaci polityki promującej inwestycje – stwierdził Van Campen.

 

Dodał, że odnawialny etanol celulozowy na skalę komercyjną to jedno z najwspanialszych rozwiązań naszych czasów, a dziś szykujemy się do jego rozpowszechnienia na cały świat. W porównaniu do paliw kopalnych etanol celulozowy przynosi o wiele więcej korzyści. – Czas stworzyć zrównoważoną przyszłość energetyczną. DuPont chce wspomóc rządzących w wywiązaniu się z ich zobowiązań dotyczących ochrony środowiska – powiedział Van Campen.

Głęboko wierzymy w skuteczność wspólnego wysiłku i jesteśmy w pełni gotowi do współpracy ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w budowaniu lepszej przyszłości. Dlatego wzywamy wszystkich rządzących do stworzenia solidnej polityki ramowej oraz współpracy, w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w transporcie.

Źródło: Informacja prasowa

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!