InformacjeNawozy w rolnictwie

 

Zarówno w przydomowym ogródku, jak i na uprzemysłowionej plantacji, rośliny potrzebują odpowiednich warunków do wzrostu. Zapewnimy im je stosując właściwie dobrane nawozy.

warzywaNiewłaściwy odczyn kwasowy gleby, jej wyjałowienie oraz dysproporcje między zawartymi w niej pierwiastkami mogą mieć fatalny wpływ na rozwój roślin. Utrudniają wchłanianie substancji odżywczych, czego wynikiem są między innymi przebarwienia i deformacja liści oraz zahamowanie kwitnienia. Stosowanie nawozów dokorzeniowych nie przynosi wówczas oczekiwanych skutków – zwłaszcza, jeśli roślinom dokuczają mrozy, zawilgocenie lub susze. Jak temu zapobiec? Najlepiej sięgnąć po nowoczesne nawozy.

Najwyższa przyswajalność

Na rynku dostępna jest szeroka gama nawozów. Są to na przykład cechujące się bardzo wysoką przyswajalnością nawozy chelatowe. Kluczowe dla wzrostu roślin mikroelementy są w nich połączone z łatwo wchłanianym przez rośliny związkiem organicznym. Produkty takie jak Actipol lub FoliarActiv produkowane przez firmę Arkop są nie tylko wydajne, ale i wygodne, bo wszystkie niezbędne minerały można dostarczyć stosując jeden produkt. Nie sposób zapomnieć też o ich walorach ekologicznych – dzięki wysokiej wchłanialności, składniki nawozów nie przedostają się do środowiska.

Prosto na liście

Większość nawozów to nawozy dolistne - aplikowane bezpośrednio na liść rośliny. Pozwala to uniknąć problemów związanych z wyjałowieniem gleby, która nawet po nawożeniu nie jest w stanie dostarczyć roślinom wszystkich niezbędnych mikroelementów. Są to zarówno nawozy uniwersalne, takie jak przyspieszający tempo wzrostu siarczan magnezu, jak i produkty dedykowane uprawie konkretnych gatunków – na przykład ziemniaków lub kukurydzy. Ich stosowanie jest opłacalne nie tylko ze względu na wchłanialność dużo wyższą niż przy nawożeniu dokorzeniowym. Receptura nawozów z linii Actiplon firmy Arkop została bowiem tak opracowana, by już stosunkowo niewielka ilość preparatu przyniosła oczekiwane skutki.

Jaki nawóz wybrać?

Przy opracowywaniu programu nawożenia warto zaufać ekspertom. Ich wskazówki dostępne są na stronie www.arkop.pl, gdzie znajdziemy kompleksowe poradniki. Dowiemy się z nich, jak nawozić warzywa, drzewa owocowe, zboża i inne rośliny uprawne. W poradnikach zawarte są informacje dotyczące nie tylko sugerowanych preparatów, ale też ich rekomendowanych dawek i czasu stosowania.

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!