InformacjeKomisarz Phil Hogan gościem specjalnym XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

 

Komisarz do spraw rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich w Komisji Europejskiej zaszczyci swoją obecnością XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. 18-20 października w Serocku uczestnicy konferencji będą mieli niebywałą okazję, by spotkać się i pos­łu­chać prelekcji wygłoszonej przez osobę, która ma decydujący wpływ na politykę rolną Unii Europejskiej. Phil Hogan po raz pierwszy będzie gościem FSM.

Phil Hogan– Udział tak wysokiej rangi urzędnika, komisarza do spraw rolnictwa i rozwoju wsi w Komisji Europejskiej, to niewątpliwie bardzo duża nobilitacja dla branży. Fakt, że Forum ma charakter konferencji, podczas której najważniejsze osoby z sektora dyskutują o najistotniejszych problemach branży, bez wątpienia podnosi rangę wydarzenia – ocenia Agnieszka Maliszewska, organizator FSM. – Pokazuje także, że problemy, z jakimi boryka się branża rolno-spożywcza są dostrzegane przez przedstawicieli Komisji Europejskiej.      

W ciągu ostatnich dwóch lat Komisja Europejska przyjęła 24 rozporządzenia, których celem było wspieranie sektora mleczarskiego. Wśród nich m.in. te dotyczące otwarcia, rozszerzenia i wzmocnienia systemów dopłat do prywatnego przechowywania produktów mlecznych, przedłużenia okresów interwencyjnego skupu masła i odtłuszczonego mleka w proszku, zwiększenia limitów skupu masła i odtłuszczonego mleka w proszku po stałej cenie, autoryzowania umów i decyzji dotyczących planowania produkcji w sektorze mleka, specjalna pomoc dostosowawcza oraz pomoc w zmniejszeniu produkcji mleka.

Do tego dochodzą jeszcze misje wysokiego szczebla. Ich celem jest zdobywanie nowych rynków. Komisarz z delegacją przedstawicieli biznesu odwiedzają różne kraje na świecie, by przybliżyć tam jakość europejskich produktów oraz zachęcić do ich kupowania. W delegacji towarzyszącej komisarzowi podczas misji jest Agnieszka Maliszewska. Dotychczas uczestniczyła w takich wyjazdach do Chin, Japonii, Wietnamu, Indonezji, Singapuru, a ostatnio była w Kanadzie.

– Sektor mleczarski ma ogromne strategiczne znaczenie dla europejskiego rolnictwa i dla naszych społeczności wiejskich. Każdy, kto zna rolniczą Europę jest świadomy tego faktu. Jako ktoś, kto wychował się na małej farmie mlecznej w Irlandii, zrozumiałem ten fakt długo zanim zacząłem tę pracę. Uzdrawianie i przywracanie równowagi temu sektorowi jest moim priorytetem od pierwszego dnia, kiedy objąłem stanowisko komisarza – zapewniał Phil Hogan w Nicei na początku grudnia zeszłego roku. – Dlatego też robię wszystko, co w mojej mocy, aby wspierać sektor mleczarski w tym trudnym czasie – dodał.

Ruszyła rejestracja do XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. Formularz zgłoszeniowy jest na stronie konferencji http://forum-mleczarskie.org/pakiety-uczestnictwa/

 

Źródło : Informacja prasowa

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!