Informacje„Warzywa i owoce – nie zaszkodzi zjeść!” – dzieci już to wiedzą!

 

Jak pszczoły pomagają przy produkcji żywności? Czy bakterie mogą być niezbędne dla naszego życia? W jaki sposób działa układ trawienny człowieka? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali zwycięzcy konkursu „Warzywa i owoce – nie zaszkodzi zjeść!”

PSOR Warzywa i owoce warto zjeść - warsztaty dla laureatów konkursu Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin od trzech lat prowadzi kampanię „W ochronie koniecznej”. Jej celem jest informowanie o współczesnych sposobach produkcji roślinnej i nowoczesnym rolnictwie, w którym stosowane są środki ochrony roślin. W ramach tych działań Stowarzyszenie od dwóch lat organizuje konkurs dla uczniów szkół podstawowych pt. „Warzywa i owoce – nie zaszkodzi zjeść!”. Celem konkursu jest zaszczepienie dobrych nawyków żywieniowych oraz uświadomienie uczniom, że warzywa i owoce są, zgodnie z najnowszą piramidową żywieniową, podstawą zbilansowanej diety, a ich konsumpcja stanowi warunek zdrowia i rozwoju każdego człowieka.

Do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu zostało zaproszonych ponad 650 szkół z całego województwa pomorskiego. Spośród nadesłanych prac jury wybrało trzy najbardziej pomysłowe.

Trzy zwycięskie klasy wzięły udział w nagrodę w warsztatach edukacyjnych Baylab w Gdańsku. W trakcie zajęć dzieci mogły dowiedzieć się, w jaki sposób pszczoły pomagają w produkcji żywności, jak jest zbudowany układ krwionośny i pokarmowy człowieka oraz czym są złudzenia optyczne. Dodatkowo każda szkoła, z której pochodzą zwycięskie klasy, otrzymała pomoce naukowe do pracowni przyrodniczej.

Laureatami konkursu zostały:

  • Szkoła Podstawowa w Kornem im. rtm. Witolda Pileckiego,
  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie,
  • Szkoła podstawowa nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Malborku.

 

PSOR Warzywa i owoce warto zjeść - laureaci konkursu Szkoła Podstawowa nr 8 w WejherowieUczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kornem opracowali przepis na zielony koktajl pełen witamin. Zorganizowali również happening pod hasłem „Warzywa i owoce – nie zaszkodzi zjeść!”, który odbył się podczas Powiatowego Dnia Ziemi w Kościerzynie.

Klasa 5c ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie wykonała natomiast owocowe szaszłyki, które były rozdawane na zorganizowanym w szkole happeningu. Klasa przygotowała także kolorowe transparenty, które miały zachęcać innych uczniów do konsumpcji warzyw i owoców.

Uczniowie z klasy 6a ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Malborku przygotowali sałatki owocowe i warzywne. Cały proces został zaprezentowany w formie fotorelacji.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez salon popularno-naukowy Baylab firmy Bayer. To multimedialne laboratorium, w którym młodzi ludzie mogą poszerzać swoją wiedzę z zakresu nauk medycznych i przyrodniczych, łącząc naukę z zabawą.

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin (PSOR) reprezentuje branżę środków ochrony roślin. PSOR realizuje projekty mające na celu kompleksową informację i edukację na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego stosowania środków ochrony roślin. PSOR jest właścicielem i koordynatorem Systemu Zbiórki Opakowań PSOR. W imieniu firm wprowadzających na rynek środki ochrony roślin, prowadzi ogólnopolską kampanię edukacyjną pod hasłem „Liczy się każde opakowanie”. Stowarzyszenie promuje również bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin pod hasłem „Nie tylko plony potrzebują ochrony”. W 2015 roku PSOR rozpoczął ogólnopolską kampanię edukacyjną „W ochronie koniecznej”. Jej celem jest informowanie o współczesnych sposobach produkcji roślinnej i nowoczesnym rolnictwie, w którym stosuje się środki ochrony roślin.

 

Źródło: Informacja prasowa

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!