InformacjeŻywność drożeje na potęgę

 

Mleko, ryby, sery i jaja podrożały prawie o 11%, kawa i herbata o 10%, a pieczywo o blisko 3%. Żywność drożeje na potęgę. To efekt ostrej zimy i strat na polach, a także wyższych cen paliwa i energii. Producenci mają coraz większe koszty produkcji, więc wciąż podwyższają ceny artykułów rolno-spożywczych, by zrekompensować wydatki.

29.06Najgorsze jest jednak to, że większość Polaków już od kilku lat kupuje najtańsze produkty na rynku i nie ma już na czym oszczędzić.
Zmiany cen na rynku mrożą krew w żyłach nie tylko przedsiębiorcom, ale także konsumentom. Ceny towarów i usług konsumpcyjnych ciągle rosną. Takiej sytuacji od dawna w Polsce nie było. Ceny żywności są wyższe przeciętnie o 4%.

–Schabowy jest droższy nawet o 11%, więc raczej nikt go już nie kupuje, ale drób też już nie jest tani, klienci proszą więc ostatnio nawet o kurze nóżki i ogonówki, szynka od dawna nie schodzi, bo większości osób tu na to nie stać. Kilogram mięsa wołowego z kością kilkanaście lat temu kosztował niecałe 10 złotych, teraz o 100% więcej! Kiełbasa myśliwska dawniej kosztowała 21 złotych, a teraz za kilo trzeba zapłacić ponad 27 złotych, kto to kupi? – retorycznie pyta pani Wiesława, sprzedawczyni ze sklepu mięsnego w Radziejowie.

czytaj dalej

źródło: TVP Info, Autor: Maria Sikorska, TVP Bydgoszcz

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!