InformacjeIntensywne opady deszczu dziesiątkują uprawy

 

Rolnicy liczą straty na polach po ostatnich nawałnicach. Przez intensywne opady deszczu, silny wiatr i grad zostało zniszczonych wiele upraw. Szczególnie ucierpiały zboża, plantacje kukurydzy, a także łąki. Poszkodowani są producenci m.in. z woj. łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Straty zgłaszają już także sadownicy z całej Polski. Z nadmiaru wilgoci owoce zaczynają gnić i pękać.

09.07Rolnicy z Kujaw i Pomorza jeszcze miesiąc temu obawiali się suszy. Ziemia była spękana i ponieśli dodatkowe koszty na nawadnianie. Jednak teraz sytuacja się odwróciła. Coraz więcej z nich musi martwić się o to, że jego plony gniją pod wodą. Padający bardzo rzęsiście deszcz podtopił wiele pól np. w gminie Janikowo (woj. kujawsko-pomorskie). Stratni są głównie producenci warzyw.

– Straciłem minimum 40 proc. tego, co miałem na polu. Kapusta gnije, śmierdzi, ma już siwe i żółte liście, z tego to już nic nie będzie. Kto by to kupił? Ja nie odważyłbym się tego nawet sprzedać, bo zaszkodzić by komuś mogło... – przyznaje rolnik Jan Cieszyński z Broniewic.

czytaj dalej

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!