InformacjeANR apeluje do rolników, by kupowali ziemię

 

Agencja Nieruchomości Rolnych ograniczy proceder sprzedaży ziemi wraz z dzierżawiącymi ją rolnikami. Takie przypadki były do tej pory wprawdzie rzadkością, ale zawsze wywoływały wiele emocji.

 Od teraz nie będzie to dotyczyć umów dzierżaw, które trwają krócej niż trzy lata. Agencja apeluje jednocześnie do rolników i dzierżawców, aby jak najszybciej decydowali się na kupno ziemi, bo tak korzystne warunki jej sprzedaży będą tylko do końca 2013 roku.
Agencja Nieruchomości Rolnych od momentu intensyfikacji procesu prywatyzacji państwowej ziemi postanowiła, że na sprzedaż będzie także wystawiać grunty, które są uprawiane przez dzierżawców. - Nie sądziłem, że dożyję czasów kiedy rolnicy będą sprzedawani z ziemią - mówi Jan Białkowski z Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej.

W takiej sytuacji został postawiony między innymi pan Tomasz Olech. Od 12 lat dzierżawi od Agencji Nieruchomości Rolnych ponad 200 ha ziemi. Zainwestował i wziął kredyty na rozwój gospodarstwa. Teraz Agencja chce sprzedać dzierżawioną przez niego ziemię. W pierwszej kolejności - zgodnie z prawem - jemu samemu. Ale rolnika na to nie stać. Gospodarstwo wyceniono na 300 tysięcy złotych. - Nie było mnie stać na wykup całości. Poprosiłem o wykup tylko jednej działki w innym terminie. Ale Agencja Nieruchomości Rolnych nie zgodziła się - relacjonuje Tomasz Olech rolnik z Sulmierza.

 

czytaj dalej

źródło: Redakcja Rolna TVP, Autor: Witold Katner, fot. Witold Katner

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!