InformacjeZakończył się tegoroczny nabór wniosków o przyznanie pomocy na posadzenie lasu

 

31 lipca 2012 r. zakończył się tegoroczny nabór wniosków o przyznanie pomoc rolnikom, którzy chcieli posadzić las na swoich gruntach. Wnioski można było składać w biurach powiatowych ARiMR właściwych ze względu na zamieszkanie lub siedzibę rolnika od 1 czerwca.

las200Do 27 lipca do ARiMR wpłynęło 1876 takich wniosków, a rolnicy zadeklarowali w nich posadzenie lasu na ponad 3000 ha. Kolejny nabór wniosków o przyznanie pomocy na zalesianie gruntów rolnych i innych niż rolne zostanie przeprowadzony w przyszłym roku od 1 czerwca do 31 lipca.

Wsparcie takie udzielane jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. Chodzi o to, aby pomóc tym rolnikom, którzy gospodarują na słabych jakościowo glebach i nie osiągają zadowalających plonów lub np. zrezygnowali z prowadzenia upraw, bowiem nie opłacało im się to ekonomicznie. Rezygnując z prowadzenia działalności rolniczej na takich gruntach i sadząc tam las, mogą liczyć na otrzymywanie wsparcia finansowego z ARiMR. Agencja udziela pomocy na zalesienie gruntów rolnych jak i gruntów innych niż rolne. Warunki, niezbędne dokumenty do uzyskanie pomocy, jak i kwoty wsparcia są zróżnicowane w zależności od tego, czy rolnik zamierza zalesić grunty rolne czy grunty inne niż rolne.

Polska, znajduje się w grupie państw europejskich o największej powierzchni lasów - około 9,3 mln ha. Wyprzedzają nas w tym rankingu jedynie Szwecja, Finlandia, Francja i nieznacznie Niemcy oraz Ukraina.

czytaj dalej

 

Źródło: ARiMR

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!