InformacjeNajbezpieczniejsze gospodarstwo rolne 2012

 

Magdalena i Jakub Wojciechowie z Grzawy (woj. śląskie) są zwycięzcami X Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" w kategorii gospodarstw indywidualnych. Celem konkursu, organizowanym przez KRUS od 2003 roku, jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.

bezpieczne gospodarstwoW tym roku do konkursu KRUS przystąpiły 982 gospodarstwa indywidualne. Wizytując gospodarstwa, komisje konkursowe zwracały uwagę na porządek w obrębie podwórzy, stan budynków inwentarskich i gospodarczych, wyposażenie maszyn i urządzeń w osłony, podpory i inne zabezpieczenia, stan instalacji elektrycznych, warunki obsługi i bytowania zwierząt, stosowanie i jakość środków ochrony osobistej oraz estetykę gospodarstw. Centralna Komisja Konkursowa, powołana przez Prezesa KRUS, wizytowała 16 gospodarstw indywidualnych – laureatów wojewódzkich i wyłoniła zwycięzców.

Za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w kraju, w 2012 roku komisja uznała gospodarstwo Magdaleny i Jakuba Wojciechów z miejscowości Grzawa w woj. śląskim. Przyznano także dwa równorzędne II miejsca: Jolancie i Adamowi Kochańskim z Jasionóweczki w woj. podlaskim oraz Lidii i Zbigniewowi Krzywdom z Aleksandrii w woj. wielkopolskim. Trzecie miejsce przypadło Barbarze i Markowi Gręźlikowskim z Dobrzejewic w woj. kujawsko-pomorskim oraz Krzysztofowi Skubiszyńskiemu z Brzeżna w woj. zachodnio-pomorskim.

czytaj dalej

 

Źródło: TVP Info, Autor: Maria Sikorska, TVP Bydgoszcz, „Agroregion"

 

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!