InformacjeKampania promocyjna polskich mięs

 

„Polski Smak" – właśnie pod tym hasłem branża mięsna zamierza promować krajową żywność za granicą. Wniosek o dofinansowanie kampanii zatwierdziła już Agencja Rynku Rolnego. Wstępnie zrobiła to także Bruksela. Wygląda na to, że kampania promocyjna ma szansę ruszyć na początku przyszłego roku.

mięso1W Polsce spożycie wołowiny to wciąż poniżej 3 kilogramów rocznie na osobę. Polaków nie stać na jedno z najdroższych mięs na rynku. Co więcej, wygląda na to, że długo nic się nie zmieni, bo konsumenci liczą każdą złotówkę. Mimo to, hodowcy jak i przetwórcy tego rodzaju mięsa, radzą sobie dobrze – głównie dzięki eksportowi.

– Już ponad 75 proc. krajowej wołowiny trafia za granicę. Głównie do krajów Unii Europejskiej, niewiele do Rosji czy Turcji. Polskie produkty znane są na rynkach Europy Zachodniej – we Włoszech, Francji, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii – tłumaczy Tomasz Kubik z Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Biernacki".

To najlepszy dowód, że jakość sprzedawanej wołowiny wciąż się poprawia, bo hodowla bydła ras mięsnych w kraju staje się normą. To dobry moment, żeby szukać nowych rynków poza unijnych – dodają hodowcy, którzy wspólnie z przetwórcami zaplanowali kampanię promującą czerwone mięso, zarówno wieprzowe jak i wołowe. Chcą przez trzy lata szukać konsumentów między innymi w Kaliningradzie, Rosji i Hong-Kongu. Łączny koszt przedsięwzięcia to 24 miliony złotych.

– Chcemy bezpośrednio sprzedawać konfekcjonowaną wołowinę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i myślę, że to jest strzał w dziesiątkę – przyznaje Piotr Ziemann ze Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP.

czytaj dalej

Źródło: TVP Info, Redakcja Rolna TVP Autor: Radosław Bełkot

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!