InformacjeRolnicy-piraci z woj. zachodniopomorskiego

 

W województwie zachodniopomorskim ofiarą rolników-piratów padlo ponad trzynastu rolników indywidualnych. Portal Agrobiznes Park chciałby przestrzec wszystkich rolników przed tego typu procederami.

14.06Rolnicy-piraci wjeżdżają na ziemie głównie należące do Agencji Nieruchomości Rolnych, orzą, sieją i ... zgłaszają się po dotacje unijne. Ten proceder trwa już od dawna, ponieważ po datacje unijne mogą zgłaszać się wszyscy użytkownicy ziemi, a nie tylko właściciele. W tym roku ofiarą piratów padli również rolnicy z gminy Malechowo z województwa zachodniopomorskiego. Na łącze Pana Mirosława Wersa wycięli drzewa owocowe, brzozy i buki, wycieli nawet trawę. Panu Stanisławowi Babireckiemu również zniszczono łąki przez co zmuszony jest do zakupu siana dla swoich zwierząt.
Poszkodowani niezwłocznie zgłosili się do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Darłowie, aby dowiedzieć się czy ktoś zgłosił się po dotacje za wykoszenie ich łąk. Niestety urzędnicy umywają ręce. Mimo aktów własności, płaconych podatków i prawa do użytkowania ziemi poszkodowani nie są w stanie odzyskać strat.
- "Kierownik Agencji powiedział, że składane wnioski i dane osób to tajemnica, i chociaż jestem właścicielem ziemi, to on nie może mi tego powiedzieć" - żali się Pan Mirosław.
Poszkodowanym udało się zatrzymać jednego z traktorzystów-piratów. Znaleźli przy nim mapkę z zaznaczonymi działkami zgłoszonymi w tym roku do dopłat unijnych. Tylko Agencje posiadają taką wiedzę, dlatego rolnicy podejrzewają, że informacje te wyciekły z filii ARiMR w Darłówku.
- "Nie wiem skąd ktoś mógł mieć takie informacje. Myślę, że tę sprawę należy zgłosić organom ścigania" - mówi Arkadiusz Misiura z ARiMR w Darłowie.

 

Źródło: Raport z Polski/TVP Info

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!