InformacjeDzień Kukurydzy w Pęchowie

 

W miniony poniedziałek w gospodarstwie Panów Jerzego Magowskiego i Macieja Napiórkowskiego odbyło się spotkanie rolników z przedstawicielami firm nasiennych Maisadour i LG. Oczywiście redakcja Agrobiznes Parku była obecna na tym spotkaniu aby przedstawić Państwu relację z imprezy. 

Francuska firma Maisadour działa na terenie Polski dopiero od 2005 roku i specjalizuje się w hodowli, produkcji oraz sprzedaży materiału siewnego kukurydzy, rzepaku i słonecznika.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji firm uczestniczących w obchodach Dnia Kukurydzy. Oprócz oczywiście firm nasiennych, współorganizatorem imprezy była firma PLUS Waldemar Kijowski, gdzie zakupić można nasiona firmy Maisadour oraz zakontraktować skup ziarna kukurydzy i zbóż. Dodatkowe informacje dostępne pod nr tel. 5000447-797 lub na stronie www.pluskijowski.pl.
Ekipa Agrobiznes Parku - w silnym składzie - również uczestniczyła w tym wydarzeniu.

Po omówieniu wyhodowanych na poletkach odmian kukurydzy, dostarczeniu porad technicznych i wskazówek agrotechnicznych, przyszedł czas na zbiory. Przeanalizowano każdą odmianę po kolei, wielkość plonów, wilgotność ziarna, przydatność do kiszenia i ewentualnie jej jakość. Szczegółowe dane mogą Państwo uzyskać od Pana Wojciecha Osińskiego - przedstawicela Maisadour - adres emali wojciech.osinski@maisadour.pl.

Dzień kukurydzy zakończył się pysznym grillem przyrządzonym przez Restaurację Millenium.

Galeria:

DSC 01 DSC 02
DSC 03 DSC 04
DSC 05 DSC 07
DSC 08 DSC 09

 

 

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!