InformacjePolscy producenci owoców i warzyw mają dobre warunki do rozwoju exportu

 

Nowoczesna baza przechowalnicza i dobre plony są idealnymi warunkami do rozwoju exportu polskich warzyw i owoców. Jedynym problemem jaki można napotkać na drodze exportu to finansowanie nowych grup producentów owoców i warzyw. Takie wnioski zostały wysunięte na V Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

Roman Jagieliński - ZGPOiW- Mamy dobrą bazę przechowalniczą i dobre urodzaje. Jeszcze kilka lat temu przy zbiorach takich jak w tym roku moglibyśmy martwić się klęską urodzaju - teraz cieszymy się dobrymi zbiorami i spokojnie podchodzimy do zagospodarowania tego produktu. Mamy park maszynowy, który pozwala nam konkurować z firmami z UE, czy Chile. Nie boimy się już o konkurencję Chin, bo tam owoce, szczególnie jabłka, są towarem luksusowym - mówił Roman Jagieliński, minister rolnictwa w latach 1995-1997.

Roman Jagieliński podkreśla również, że z roku na rok notujemy coraz większy wzrost jakości i plonów warzyw, a więc mamy również możliwość eksportu tychże produktów. Według Jagielińskiego, duże zainteresowanie polskimi warzywami i owocami jest wśród krajów arabskich. Prowadzone są również rozmowy z Indami na temat eksportu.

Problemem eksportowym może być obcięcie finansowania przez Komisję Europejską dużych grup producentów warzyw, które są konkurencją dla podmiotów zagranicznych.

źródło: portalspożywczy.pl; foto: portalspozywczy.pl

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!