InformacjeMinister Kalemba: "Będę rozmawiał z producentami i sieciami"

 

Minister rolnictwa Stanisław Kalemba rozmawiał na temat trudnej relacji sieci handlowych i producentów żywności oraz na temat eksportu polskiej żywności.

minister Kalemba - Agrobiznes ParkSieci handlowe oraz polscy producenci żywności chcieliby w końcu wypracować kompromis w sprawie tzw. opłat półkowych i zaproponowały zmiany w ustawie o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Minister uważa, że opłaty te oraz terminy i płatności są niemożliwe do zaakceptowania, dlatego w najbliższych planach ministra jest zorganizowanie spotkań w tej sprawie z producentami żywności, Polską Federacją Producentów Żywności oraz przedstwaicielami sieci handlowych.

- "Chcielibyśmy w ten sposób zwrócić uwagę na zbyt wysokie koszty, które obciążają producentów, i na to, jaka jest różnica pomiędzy ceną, jaką oni uzyskają za swoje produkty, a tym co widzimy na półkach. Będziemy starali się zająć wspóle stanowisko wobec sieci handlowych." - informuje Stanisław Kalemba

Na początej jednak przewidziane będzie spotkanie z przedstawicielami dużych spółdzielni mleczarskich. Minister zdaje sobie sprawę, że w tej chwili producenci nie mają wyjścia i muszą akceptować warunki sieci handlowych, inaczej zostaną z całym swoim towarem.
Producenci już myślą nad własnymi rozwiązaniami. Jednym z pomysłów jest stworzenie własnych sieci handlowych, drugim jest utworzenie platformy do wymiany informacji, na której byłoby można sprawdzać poszczególne wysokości opłat półkowych. Minister przyznał również, że sprawa była omawiana na poziomie Unii Europejskiej.

- "U nas został powołany zespół, któremu przewodniczy wiceminister Kazimierz Plocke. Chcę zapoznać się z pracą tego zespołu. Uważam, że jego pracę trzeba kontynuować. Chodzi o to, by propozycje były wyważone i uwzględniały interesy producentów rolnych, przetwórców i dalej sieci handlowych. To powinno być uregulowane." - mówi minister Kalemba

Źródło: portalspożywczy.pl, fot.TVP

 

 

 

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!