InformacjeKobiety w rolnictwie

 

„Czy PROW (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich) jest dla kobiet – kobiety w zrównoważonym rozwoju obszarów wiejskich" – to hasło konferencji, która odbyła się w w Warszawie. Pomysłodawcą konferencji jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W spotkaniu uczestniczył minister rolnictwa Stanisław Kalemba.

kobieta na wsiCelem konferencji jest przybliżenie tematu oczekiwań kobiet wiejskich i możliwości, jakie niosą dotacje z UE.
Na konferencji przedstawiono możliwości kobiet wiejskich w oparciu o dokumenty unijne i krajowe. W spotkaniu wzięli udział eksperci i przedstawiciele KE w Polsce, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Celem organizatorów było wskazanie konkretnych działań, po to aby wieś była atrakcyjnym miejscem życia i pracy dla kobiet, które dadzą możliwość wykorzystanie ich potencjału intelektualnego i zasobu pracy.

Na zlecenie MRiRW przeprowadzono badania na temat „Sytuacja kobiet w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Specyfika, standardy, parytety i oczekiwania", a wyniki zaprezentowano na konferencji.

Źródło: tvp.info

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!