InformacjeTytuł „Rolnika – Farmera Roku” przyznany!

 

Po raz kolejny wybrano najlepszego rolnika w kraju. Konkurs odbył się już po raz XIX. O tytuł „Rolnika – Farmera Roku" w tym roku konkurowało niemal 300 rolników, z których do finału wyłoniono 27.

farmer rokuNa gali wyłoniono zwycięzców z 10 kategorii. Jedną z nich jest „gospodarstwa rodzinne do 50 ha", w której zwyciężczynią okazała się Pani Agnieszka Winkler z województwa podlaskiego. Od lat wspólnie z rodzicami prowadzi gospodarstwo o powierzchni 26 ha nakierowane na hodowlę koni rekreacyjnych. Obecnie w posiadaniu Pani Agnieszki znajduje się 35 koni. Gospodarstwo jest bardzo dobrze urządzone – posiada dwie nowoczesne stajnie, a Uprawa skupia się na zbożach i trawie dla zwierząt.

W gospodarstwie prowadzona jest szeroko pojęta działalność agroturystyczna. Największy rozwój Pani Agnieszka zawdzięcza dotacjom unijnym, ale także dzięki nowoczesnemu i umiejętnemu zarządzaniu.

- "Ważne jest to, by robić wszystko z pasją, z sercem i po prostu spełniać swoje marzenia, łączyć je z pracą wtedy wszystko się udaje i jest łatwiej! To sposób na sukces nie tylko w branży rolniczej" – mówi Winkler.

W kategorii gospodarstwa rodzinne powyżej 50 ha zwyciężyli Mariola i Adam Paczóscy z woj. mazowieckiego. Gospodarstwem nagrodzonym w kategorii gospodarstw „o alternatywnych źródłach dochodu" zostało gospodarstwo Anny i Stanisława Lesieniów z woj. wielkopolskiego. W kategorii: ogrodnictwo, sadownictwo, szkółkarstwo, kapituła konkursu wyróżniła Monikę i Andrzeja Staszyńskich z woj. małopolskiego. Za najlepsze hodowlane przedsiębiorstwo rolnicze uznano gospodarstwo Andrzeja Mandeckiego, prezesa zarządu Stadniny Koni „Nowe Jankowice" z woj. kujawsko-pomorskiego. W kategorii: rolnicze przedsiębiorstwa produkcyjne, najlepsze okazało się gospodarstwo Mieczysława Zaremby, prezesa Zarządu Rolniczego Kombinatu Spółdzielczego Bądecz w woj. wielkopolskim. Spośród finalistów konkursu, którzy nie zostali laureatami zostało przez kapitułę wyróżnianych siedmiu właścicieli gospodarstw, m.in. Agaty i Roberta Czarneckich z woj. podlaskiego oraz Marzeny i Łukasza Kierasa z woj. świętokrzyskiego.

Kandydatów od lat wybiera się na podstawie nadesłanych zgłoszeń z ODR-ów, Oddziałów Terenowych ANR, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Izb Rolniczych oraz Związeku Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych, w których odbywa się wstępna selekcja kandydatur.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Polski Klub ROLNIK - FARMER ROKU".

Źródło: TVP Bydgoszcz, „Agroregion", Autor: Maria Sikorska

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!