InformacjeOszuści okradają rolników

 

Doniesienie do prokuratury i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej na oszustów wyłudzających pieniądze od rolników złożył Poseł PSL Piotr Walkowski.

ARiMR oszuściOszuści żądają wpłaty 246 zł na konto, celem zagwarantowania przekazania poprawnego wniosku o dopłaty bezpośrednie. Należy zwrócić szczególną uwagę na agencyjną korespondencję. Oszuści w listach do rolników używają logotypu ARiMR jednak z przestawionymi literami skrótu ARMiR, w adresie widnieje natomiast Al. Solidarności 115-2 w Warszawie.

Oszuści w swoich pismach namawiają do skorzystania z zaproszenia", dzięki któremu przyspieszą sobie czas do otrzymania płatności bezpośredniej. Do pisma dołączają druk wypełnionego przekazu pocztowego.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że wszystkie wypełnione wnioski przyjmowane są bezpłatnie!

– Generalny Inspektor Nadzoru Finansowego ma prawo zablokować konto używane do tego procederu. O ok. 20 przypadkach, z którymi zgłosili się do mnie rolnicy z Wielkopolski, powiadomiłem poznańską prokuraturę – poinformwał Walkowski.

I informacji przekazanych przez Agencję wynika, że podobne pisma otrzymali także rolnicy z innych województw. W razie otrzymania takiego pisma ARiMR prosi rolników o zgłaszanie się na policję.

Źródło: PAP

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!