InformacjePolskiej żywności przyznano „Krzesło Roku”

 

Tygodnik „The Warsaw Voice” wyróżnił polską żywność. To „prawdziwa miss Polski ze względu na swój smak, znany na całym świecie i sukcesy gospodarcze” powiedział redaktor Andrzej Jonas - naczelny gazety podczas gali wręczenia nagrody „Krzesło Roku”.

Krzesło rokuMinister rolnictwa Stanisław Kalemba podczas odbioru „Krzesła Roku 2012” podkreślił, że: „Branża rolnicza jest mocnym filarem polskiej gospodarki, a o polskiej żywności należy mówić i ją promować”. Mówił, że: wyróżnienie przez „The Warsaw Voice” jest sukcesem całej branży rolno-spożywczej. Minister wymienił: „Rolników i ich rodziny, sadowników, ogrodników, producentów rolnych, przetwórców, firm eksportowych, handlowców”.

 

Jak podkreślił: Przez całe lata rolnicy na to sobie zasłużyli, bo nie zawsze ich pracę się doceniało. W tych nierównych warunkach polska żywność przebiła się na rynek europejski i światowy”. Ponad to nadmienił, że w 2012 roku polski eksport żywności był najwyższy i wynosił 17,5 mld euro. Dodał, że w poprzednim roku mieliśmy również rekordową nadwyżkę 4,1 mld euro. Kalemba zaznaczył, że sektor rolniczy jest solidnym filarem polskiej gospodarki.

 

Zapytany, czy głośna w ostatnich tygodniach afera z koniną dodawaną do wołowiny, nie umniejsza wyróżnienia przez tygodnik „The Warsaw Voice”, odpowiedział, iż nie ma kraju, w którym nie miałoby wpadek: Mógłbym przypominać wpadki naszych sąsiadów, ale proszę zwrócić uwagę, że ponad 200 tys. podmiotów zajmuje się produkcją żywności, przetwórstwem i obrotem. Takie sytuacje nie powinny się zdarzyć. To nie jest dobre i trzeba to potępić, ale takie wpadki nie mogą przesłonić tego, że te prawie 200 tys. przedsiębiorców pracuje znakomicie”.

 

Gala wręczenia „Krzesła Roku” odbyła się po raz 24. Tygodnik „The Warsaw Voice” nagradza statuetkami osoby, zjawiska, instytucje, produkty czy inne gałęzie gospodarki, które w szczególny sposób miały wpływ na życie Polaków w ciągu poprzedniego roku.

 

W mienionych latach „Krzesło Roku” otrzymali m.in.: Leszek Balcerowicz, premier Donald Tusk, minister finansów Jacek Rostowski, czy Lech Wałęsa.

 

Źródło: TVP Info

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!