Informacje75 tys. złożonych wniosków na dopłaty bezpośrednie

 

Na tegoroczne dopłaty bezpośrednie dla rolników przeznaczone jest ok. 3,5 mld euro. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski od 15 marca. Od tego czasu wnioski złożyło już 75 tys. rolników.

 

dopłatyDepartament Komunikacji Społecznej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformował, że od 15 marca do biur powiatowych Agencji rolnicy złożyli już ponad 75 tys. wniosków o dopłaty bezpośrednie oraz powyżej 40 tys. wniosków o płatności z tytułu prowadzenia upraw na obszarach o niekorzystnych warunkach, tzw. ONW. Nowe wnioski o pomoc z „Programu rolnośrodowiskowego” złożyło 300 rolników, natomiast 3 tys. rolników wnioskuje o kontynuacyjne dopłat rolnośrodowiskowych .

Wnioski o płatności bezpośrednie można składać do 15 maja br. W przypadku, gdy rolnik nie zdąży do tego dnia złożyć wniosku, może go dostarczyć do 10 czerwca. Jednakże za każdy dzień spóźnienia zostanie potrącony 1 procent dopłaty. Rolnik, który nieprawidłowo wypełni wniosek ma możliwość poprawienia go bez konsekwencji finansowych do 31 maja.


Agencja wysłała pocztą tzw. wnioski spersonalizowane do rolników, którzy korzystali z płatności w ubiegłym roku. Takie wnioski są wypełnione na podstawie danych posiadanych przez Agencję. W przypadku, gdy w gospodarstwie od zeszłego roku nic się nie zmieniło, rolnik musi tylko podpisać wniosek oraz wypełnić załączniki graficzne odnoszące się do upraw na poszczególnych działkach.


ARiMR zwraca uwagę, że nie jest konieczne składnie wniosków tylko w formie papierowej. Również można je przesłać przez internet. W tym celu należy wcześniej wystąpić o nadanie kodu dostępu i loginu do odpowiedniego biura powiatowego Agencji. Wniosek jest udostępniony na stronie internetowej ARiMR. Rolnik, który ma dostęp do systemu teleinformatycznego, ma również możliwość wprowadzania zmian w rejestrze gospodarskich zwierząt. Kod dostępu oraz login do systemu internetowego nadawany jest bezterminowo.

Agencja nadal wypłaca dopłaty bezpośrednie za ubiegły rok. ARiMR musi zakończyć wypłacanie do końca czerwca. Za rok 2012 wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło ok. 1,36 miliona rolników. Spośród nich ok. 115 tys. stara się dodatkowo o dopłaty rolnośrodowiskowe. ARiMR od 3 grudnia ubiegłego roku do 27 marca 2013 r. wypłaciła już ponad 11 mld zł, które otrzymało ponad 1,2 mln rolników.

 

Źródło: TVP Info

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!