InformacjePopulacja pszczół w zagrożeniu

 

Z raportu Greenpeace stosowane w rolnictwie środki ochrony roślin stanowią duże zagrożenie dla pszczół i innych owadów zapylających rośliny. Ekolodzy prezentują liczne dowody, że duże ilości środków chemicznych stosowanych w rolnictwie, a szczególnie pestycydów, stanowią ogromne zagrożenie dla owadów.

 

pszczolyRzecznik Greenpeace Polska Jacek Winiarski mówi: „Od 2006 roku obserwuje się masowy spadek populacji pszczół na świecie. W Stanach Zjednoczonych po otworzeniu uli zauważono, że jedna trzecia pszczół jest martwa. To się powtarza co roku. Naukowcy mówią o trzech przyczynach: zmianach klimatu, pasożytach i chemizacji rolnictwa”.

 

Ekolodzy prognozują, że gdy wyginą pszczoły ludzkość znajdzie się w poważnych tarapatach. Taki problem już mają niektóre regiony w Chinach. W kraju tym są obszary, gdzie pszczoły całkowicie wyginęły, a rośliny zapylane są ręcznie przez zastępy robotników.

 

Naukowcy, którzy stworzyli raport prezentowany przez Greenpeace zgłosili 7 pestycydów, które mają największym, negatywnym wpływ na populację pszczół. Greenpeace zgłasza propozycję wprowadzenia ich stosowania. Wśród szczególnie szkodliwych środków wymieniają: tiametoksam firmy Syngenta, imidaklopryd i klotianidyna firmy Bayer, fipronil i chloropiryfos firmy BASF, a także deltametryna i cypermetryna, produkowane przez różne firmy agrochemiczne.

 

Ekolodzy obliczyli również, że pracę wykonywaną przez pszczoły szacuje się na ok. 153 miliardów dolarów rocznie. Taką sumę trzeba by wydać na robotników, którzy zapylaliby rośliny ręcznie.

 

Źródło: TVP Info

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!