InformacjePonad 2,1 tysiąca wniosków na modernizację

 

Do biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 11 kwietnia br. złożono już ponad 2,1 tys. wniosków na łączną kwotę 306 mln zł na pomoc inwestycyjną w gospodarstwach rolnych. ARiMR podaje, że największe zainteresowanie jest w województwie łódzkim.

 

nabórChodzi to o pomoc na działanie "Modernizacja gospodarstw rolnych” z PROW na lata 2007-2013. Wnioski na modernizację można nadal składać. Nabór zakończy się 23 kwietnia br.

 

Wnioski mogą składać gospodarze z ośmiu województw: lubuskiego, lubelskiego, łódzkiego, opolskiego, małopolskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego. Natomiast, pozostałe wyczerpały już pulę środków przeznaczonych na ten cel. Do wczoraj rolnicy złożyli już 2136 wniosków na łączną kwotę 306 mln zł. Agencja na modernizację ma przeznaczyć ok. 537 mln zł.

Z obliczeń Agencji wynika, że pomoc otrzyma ok. 4 tys. gospodarzy. Średnio rolnik wnioskuje o ok. 130 tys. zł wsparcia. Najczęściej rolnicy starają się o środki pieniężne na zakup maszyn rolniczych i ciągników.

O przyznaniu pomocy decyduje liczba punktów. Punkty będą przyznane m.in. na bazie oceny, na ile planowana inwestycja wzmocni siłę ekonomiczną gospodarstwa. Pod uwagę wzięte zostanie również to, jaka ilość osób składa wniosek, czyli czy jest to indywidualny plan czy projekt kilku rolników w ramach tzw. wspólnego użytkowania urządzeń i maszyn.

Źródło: www.portalspozywczy.pl

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!