InformacjeStrajk przeciw wstrzymaniu prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej

 

„Nasz Dziennik" informuje, że rolnicy, pracownicy cukrowni i dostawcy buraków cukrowych będą strajkować w stolicy przeciw zawieszeniu przez polski rząd prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej.

 

cukierProtestujący zbiorą się przed budynkiem Ministerstwa Skarbu Państwa, później przejdą przed Sejm i dalej pod kancelarię premiera.

Jak pisze „Nasz Dziennik", według ustawy Polski Cukier miał być sprzedany pracownikom i plantatorom buraków, lecz rząd z tym zwleka. Ministerstwo skarbu mówi, że przygotowało już wszystkie potrzebne dokumenty, ale brakuje nadal "tylko" uchwały Rady Ministrów i dlatego sprawa jest wciąż odkładana.

Jednak pracownicy cukrowni i rolnicy obawiają się, że tak naprawdę rząd nie ma zamiaru sprzedać im Polskiego Cukru. Strajkujący wskazują, że w ostatnim roku wartość Krajowej Spółki Cukrowej została podwyższona o prawie 60 procent, a przez to wielu uprawnionych buraki nie będzie miało środków na wykup należącego się im pakietu.

Dziennik stwierdza, że gdyby prywatyzacja plantatorsko-pracownicza zakończyła się niepowodzeniem, rząd miałby możliwość sprzedaży akcji Polskiego Cukru inwestorowi lub na giełdzie.

Źródło: www.portalspozywczy.pl

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!