InformacjeZakłady Mięsne "Viola" wznawiają produkcję

 

We wtorek inspekcja weterynaryjna wyraziła zgodę na wznowienie produkcji przez ZM "Viola". Zakład z województwa kujawsko-pomorskiego wdraża w życie program naprawczy, po aferze w której zarzucono mu wykorzystywanie do produkcji starych wyrobów.

ViolaInspekcja weterynaryjna zakończyła kolejną już kontrolę zakładu. Jak poinformował PAP Zygmunt Gadomski, zastępca powiatowego lekarza weterynarii (Świecie nad Wisłą): „Po sprawdzeniu czy usunięto wskazane podczas poprzedniej kontroli nieprawidłowości, zdecydowałem o wycofaniu poprzedniej decyzji, która nakazywała wstrzymanie produkcji. W środę rano firma może wznowić produkcję".

Produkcja w Zakładach Mięsnych "Viola" wstrzymana została ponad tydzień temu, ponieważ inspektorzy mieli uwagi co do sposobu realizacji programu naprawczego w firmie. Program ten miał zapobiec łamaniu w ZM obowiązujących przepisów, które dotyczą produkcji żywności. W zeszły piątek zakończona została kilkudniowa kontrola zakładu, jednakże inspektorzy zauważyli jeszcze wiele niedociągnięć, dlatego nie wycofali nakazu wstrzymania produkcji.

Gadomski zaznaczył: „Teraz produkcję można znów uruchomić, ale zakłady będą pod szczególnym nadzorem. Realizowany program naprawczy jest rozbudowany i prawidłowość jego realizacji można będzie ocenić dopiero na podstawie dłuższej obserwacji".

W przekazanym PAP w zeszłym tygodniu stanowisku Tomasz Plasa, prezes Zakładów Mięsnych "Viola" oznajmił, iż przyczyną ostatniego zaprzestania produkcji wędlin były "pojedyncze przypadki nieprawidłowego stosowania niektórych procedur wewnętrznych". Prezes jednocześnie zapewniał, że niedociągłości wskazane przez inspektorów zostały usunięte.

Po raz pierwszy produkcja w firmie "Viola" została wstrzymana 7 marca, kiedy pojawiły się zarzuty, że w zakładzie są łamane przepisy dotyczące produkcji żywności. Wznowienie jej było dopiero możliwe po opracowaniu oraz wdrożeniu w zakładzie programu naprawczego. Realizacja tego programu miała zapewniać wyeliminowanie wszystkich nieprawidłowości.

Źródło: www.portalspozywczy.pl

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!