InformacjeSM MLEKPOL najwyżej na Liście 500 Rzeczpospolitej

 

Już kolejny rok z rzędu SM MLEKPOL znajduje się na najwyższej pozycji spośród spółdzielni i zakładów przetwórstwa mleka na Liście 500 największych firm Rzeczpospolitej. W tym roku grajewska spółdzielnia uplasowała się na 104 pozycji – oznacza to awans o 5 pozycji w stosunku do roku ubiegłego.

mlekpolZ porównania wyników tegorocznego, jubileuszowego rankingu oraz tych sprzed 15 lat wynika, że SM MLEKPOL aż trzynastokrotnie zwiększyła swoje przychody.

Wyniki i podsumowanie 15 lat rankingu potwierdzają słuszność przyjętej strategii długofalowego rozwoju naszej spółdzielni – komentuje wynik spółdzielni Edmund Borawski, prezes SM MLEKPOL. – To zaszczyt znaleźć się na tak wysokiej pozycji i już prawie w pierwszej setce największych firm w kraju i tym bardziej należą się tu słowa uznania dla producentów mleka i pracowników, którzy to mleko przetwarzają - dodaje.

Zdaniem Edmunda Borawskiego spowolnienie gospodarki jest dość mocno widoczne, nawet patrząc na wyniki przedsiębiorstw, które znajdują się na tegorocznej liście 500.

Wg danych z Listy, przychody ze sprzedaży MLEKPOLU za 2012 rok wyniosły 3 209 584 tys. zł – to prawie o 9 % więcej niż w roku 2011. Trzy pierwsze pozycje na Liście 500 zajęły: PKN Orlen, Grupa Lotos oraz PGE SA.

Ranking 500 Rzeczpospolitej potwierdza, że SM MLEKPOL to niekwestionowany lider mleczarstwa w Polsce. Skupuje i przerabia około 15,7% pozyskiwanego w kraju surowca, znana jest z wyrobów pod markami Łaciate, Milko i Mazurski Smak. Spółdzielnię tworzy 11 zakładów zlokalizowanych w Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim.

 

Źródło: Informacja prasowa, Agencja PR First Communications

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!