InformacjeOtwarcie pierwszej na świecie automatycznej dojarni

 

14 września 2013r. na fermie Laproma w Niemczech została uruchomiona pierwsza na świecie automatyczna dojarnia.

 

krowa-czarnobialaPierwszą prezentacje maszyny przedstawiła firma DeLaval podczas targów EuroTier w Hanowerze w 2010 roku. Automatic Milking Rotary było montowane na fermach testowych w Australii i Szwecji.

 

Dojarnia na fermie Laproma wykorzystywana jest od 8 kwietnia 2013r. Maszyna przeszła okres przygotowawczy, zwierzęta nauczone zostały korzystania z zautomatyzowanego doju. 14 września dokonano oficjalnego uroczystego otwarcia dojarni.


Dojarnia zbudowana jest w oparciu o platformę karuzeli typu rybia ość. Posiada 24 stanowiska. W części środkowej umiejscowionych zostało 5 roboczych ramion w pełni zautomatyzowanych. Każde z nich wykonuje określone funkcje – przygotowanie strzykami do doju, zakładanie kubków udojowych oraz dezynfekcja strzyków po doju. Po zakończeniu doju automatycznie przepłukiwane są kubki dojowe oraz każde stanowisko po krowach.


Dodatkowo dojarnia AMR wyposażona jest w mierniki ćwiartkowe, które pozwalają na ocenę wydajności i przewodności mleka, pozwala wykryć ślady krwi dzięki czemu uzyskuje się informacje o produkcyjności krów jak i stanie zdrowia wymion.

 

Według producenta dzięki ARM można w ciągu godziny wydoić 90 krów. Daje to możliwość obsługi stada w ilości nawet 900szt.

Na dzień dzisiejszy na fermie Lamproma dojarnia przeznaczona jest dla 350 krów. Czas trwania doju to około 4,5 godziny. Panuje się osiągnięcie wyniku na poziome 4 godzin dla 350 krów.

 

Źródło: www.farmer.pl

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!