InformacjeZaostrzenie kontroli polskich warzyw i owoców w Rosji

 

Rosyjskie Służby Nadzoru w poniedziałek zawiadomiły o zaostrzeniu kontroli fitosanitarnej w stosunku do polskich owoców i warzyw. Zdaniem Rosji podyktowane jest to zwiększającymi się przypadkami nieprzestrzegania wymogów rosyjskich jak i międzynarodowych.

gruszkiWzmożone kontrole są przeprowadzane również w stosunku do owoców i warzyw z krajów trzecich, które dostarczane są do Rosji przez terytorium naszego kraju.

Rossielchoznadzor poinformował także o zatrzymaniu 44 ton gruszek i jabłek z Polski z powodu zwiększonej ilości pozostałości pestycydów i azotanów niezgodnych z normami.

Zastrzeżenia do jakości produktów z Polski zgłosił w sobotę główny lekarz sanitarny Rosji. Zaznaczył, ze uwagi nie mają wymiaru politycznego i podyktowane są troską o zdrowie Rosjan.

Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego w ostatnim okresie kilkakrotnie wnosiła zastrzeżenia do jakości serów i mięsa jak również owoców i warzyw dostarczanych z Polski. Rossielchoznadzor poinformował, że nie wyklucza zastosowania embarga na importowane polskie mięso i wyroby mleczne.

Źródło: www.portalspozywczy.pl

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!