InformacjeSzczegółowe formułowanie zapisów w zestawieniu rzeczowo-finansowym do wniosku ARiMR

 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że zgodnie z zaleceniami Europejskiego Trybunału Obrachunkowego Wnioskodawcy i Beneficjenci działań inwestycyjnych PROW 2007-2013 zobligowani są do szczegółowego formułowania zapisów w zestawieniu rzeczowo-finansowym do wniosku.

ARiMRZapisy w zestawieniu rzeczowo-finansowym muszą wprost odzwierciedlać markę/model/typ rzeczy widniejący na wybranej przez wnioskodawcę/beneficjenta ofercie.

Obowiązek literalnego, zgodnego z ofertą formułowania poszczególnych pozycji zestawienia rzeczowo-finansowego nie dotyczy zadań:

  • których koszt nie przekracza 10 tysięcy złotych netto (dotyczy działań 121, 311, 413_311, 126,) lub 50 tysięcy złotych (dotyczy działań 312, 413_312),
  • realizowanych przez wnioskodawców/beneficjentów działania 121 „Modernizacja gospodarstw rolnych”, których zakres rzeczowy obejmuje zakup maszyn/urządzeń używanych.

W przypadku gdy model/marka/typ lub/i dostawca maszyny wskazanej w zestawieniu rzeczowo-finansowym uległ zmianie konieczne jest dostarczenie nowej oferty (postępowania ofertowego), zgodnej podmiotowo (dostawca) i przedmiotowo (model/marka/typ) z faktycznie realizowanym zakupem.

Ponadto Beneficjenci zobowiązani są do każdorazowego pisemnego powiadamiania Agencji o planowanej zmianie zarówno modelu i jak dostawcy nabywanej maszyny/urządzenia najpóźniej do dnia złożenia wniosku o płatność.

 

Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!