InformacjeProtest przeciwko Rozporządzeniu MRiRW

 

W związku z wejściem w życie w dniu 4 listopada br. Rozporządzenia MRiRW z dnia 19 września 2013r., obligującego grupy do zrealizowania w całości planu dochodzenia do uznania grupy producenckie wystosowały protest przeciwko wprowadzonemu Rozporządzeniu oraz zaproponowanej przez MRiRW nowelizacji par. 3 ust. 3 rozporządzenia z dn. 19 września.n

logo ministerstwa 2Organizacje i Grupy producenckie wyrażają szczere oburzenie w związku z kierunkiem prac legislacyjnych przyjętych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w skutek których wprowadza się regulacje działające wstecz, wykraczające dodatkowo poza przepisy unijne i w konsekwencji prowadzące do upadłości grup.

Poruszenie, jakie wywołała publikacja rozporządzenia oraz szereg podjętych przez organizacje branżowe interwencji, wymusił na Ministerstwie podjęcie prac nad nowelizacją rozporządzenia z dnia 19 września br.

W dniu 11 grudnia trafił do organizacji branżowych projekt nowego zapisu, który jest równie niekorzystny, a może nawet groźniejszy od nowelizowanego.

Organizacje i Grupy producenckie mają nadzieję, że w toku konsultacji społecznych, kończących się 18 grudnia br., a dotyczących nowelizowanego rozporządzenia, ich przedstawiciele zostaną nie tylko wysłuchani, ale wypracowane zostaną również rozwiązania, zgodne z uprawnionymi oczekiwaniami grup producentów oraz zrzeszonych w nich producentów owoców i warzyw.

Organizacje apelują również o podjęcie wspólnych działań protestacyjnych polegających m.in. na wysyłaniu e-maili z protestem na adresy m.in. Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Stanisława Kalemby, czy Podsekretarza Stanu -Tadeusza Nalewajka

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!