Gospodarstwo rolne i odnawialne źródła energii

 

Realizowany przez Instytut Energetyki Odnawialnej projekt „Odnawialne źródła energii w gospodarstwach rolnych i inteligentnych sieciach” właśnie wystartował i można składać do niego wnioski. Wsparcie finansowe projektu pochodzi ze środków unijnych w ramach programu Life+, a także ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

odnawialne źródła energii - agrobiznespark.plProjekt ma na celu zachęcenie i wspieranie rolników aby ci zastępowali konwencjonalne źródła energii rozwiązaniami ekologicznymi. Dofinansowanie uczestników projektu ma pokazać także korzyści wynikające z wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Projekt ma za zadanie pokazać i uświadomić uczestników i nie tylko, że stosowanie choćby jednego źródła energii odnawialnej obniża koszty bytowe i produkcyjne w gospodarstwach rolnych, jest źródłem dodatkowych dochodów, gdyż nadwyżki energii można sprzedać, a co najważniejsze jest sposobem na ochronę środowiska. Jeśli odnawialne źródła energii funkcjonują w lokalnych systemach zintegrowanych to korzyści z ich używania wzrastają.

Z informacji jakie są dostępne wynika, że projekt skierowany jest do tych, których gospodarstwa rolne rozważają zainstalować w 2013 roku urządzenia energetyki odnawialnej, np. małe elektrownie wiatrowe, kolektory słoneczne, systemy fotowoltaiczne, kotły na biomasę lub biogazownia. Do projektu mogą również przystąpić gospodarstwa, które już wykorzystują odnawialne źródła energii. W sposób priorytetowy kwalifikowane będą zgłoszenia od grup sąsiedzkich kilku rolników z jednej miejscowości lub z jednej gminy.

źródło: ppr.pl

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!