Wspólna oferta gospodarstw agroturystycznych

 

Gospodarstwa agroturystyczne z Wielkopolski postanowiły działać i stworzyć wspólną ofertę. Wielkopolski samorząd w ramach projektu "Agroturystyka - współpraca w sieci" zorganizują na ten cel serię spotkań i warsztatów.

konie - Agrobiznes ParkWarsztaty te odbędą się w listopadzie w gospodarstwach agroturystycznych w całym regionie i będą całkowicie bezpłatne. Spotkania będą miały na celu nawiązanie współpracy między poszczególnymi gospodarstwami, a także jak stworzyć atrakcyjną kampanię reklamową czy jak stworzyć praktyczną sieć współpracy. Organizatorzy spodziewają się frekfencji na poziomie nawet 200 osób.

- "Będziemy chcieli przekonać właścicieli gospodarstw agroturystycznych, by zamiast ze sobą konkurować zaczęli współpracować. Ciekawa, dobrze przemyślana oferta, zawierająca szereg atrakcji i możliwości może być silnym bodźcem do rozwoju." - informował Tomasz Bugajski członek zarządu województwa wielkopolskiego.

- "Wykładowcy przekażą wiedzę z zakresu przygotowania i doboru materiałów promocyjnych, podstawowych zasad prowadzenia stron internetowych. Będzie to nauka budowy bizneplanu i prowadzenia gospodarstwa agroturystycznych pod kątem finansowym, w tym zakresu pozyskiwania funduszy unijnych." - mówi Pani Emilia Dunal z Departamentu PROW Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Jak zaznaczają jednak organizatorzy, agroturystyka to nie tylko gospodarstwa, ale także samorządy i organizacje samorządowe czy nawet lokalne grupy działania.
Wiceprezes zarządu Lokalnej Grupy Działania Puszcza Notecka Pani Irena Wojciechowska zaznacza również, że wielkopolskie gospodarstwa agroturystyczne prawie wogóle się nie promują. Jak wynika z danych aż 70% gospodarstw nie bierze udziału w żadnych targach czy wystawach i nie mają żadnego planu marketingowego.
Jak podaje równiej Pani Wojciechowska pierwsza wielkopolska sieć agroturystyczna powstała w 1996 roku i skupiała wtedy tylko 7 kwater.

Program "Agroturystyka - współpraca w sieci" powstał z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i realizowany jest w ramach Planu Działania Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Wielkopolskiego na lata 2012-2013.

Źródło: TVP Info, fot. Agrodeo Gąsawa

 

 

 

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!