Rosyjskie embargo – będą unijne rekompensaty dla polskich producentów owoców i warzyw?

 

W związku z wprowadzonym 1 sierpnia zakazem importu z Polski owoców i warzyw tj jabłek, nektaryn, gruszek, wiśni, czereśni, śliwek i kapusty białej, czerwonej, pekińskiej i brukselki, na rynek rosyjski, minister rolnictwa Marek Sawicki zwrócił się do Komisji Europejskiej o przyznanie rekompensaty finansowej dla polskich producentów.

jabłka W liście adresowanym do Daciana Ciolosa - komisarza ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich Komisji Europejskiej przedstawił sytuację w jakiej obecnie znaleźli się polscy producenci. Wielkość strat może okazać się bardzo duża. Jak donosi biuro prasowe Ministerstwa Rolnictwa, do korespondencji dołączony jest wniosek o podjęcie „w duchu solidarności europejskiej odpowiednich i adekwatnych działań ograniczających negatywne skutki dla polskich producentów owoców i warzyw, nałożonych przez Federację Rosyjską sankcji".

Obowiązujący w UE system Wspólnej Polityki Rolnej daje możliwość wypłacania odszkodowań sadownikom i warzywnikom, jeśli nastąpiły faktyczne utrudnienia w obrocie produktami. Jednak jak informuje rzecznik KE ds. zdrowia Frederic Vincent, cała sytuacja musi być uprzednio szczegółowo przeanalizowana.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, KE przekaże sporządzony projekt decyzji do oceny przedstawicieli krajów członkowskich Unii.


Źródło: 

biznes.pl

 

 

 

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!